Дітям до 3 років не можна пити воду з криниць і свердловин: пояснюємо чому

Більше як 75% населення Кіровоградської області охоплені водозабезпеченням з нецентралізованих джерел (колодязів, каптажів, свердловин). Водночас, згідно з проведеними лабораторними дослідженнями води з нецентралізованих джерел, на Кіровоградщині значна частина проб мають перевищений вміст нітратів чи нітритів. Споживання води з перевищеним вмістом нітратів є надзвичайно небезпечним для немовлят та дітей віком до 3 років.

Довідка. Нітрати – це стійкі хімічні сполуки без запаху, смаку чи кольору, які не знищуються шляхом кип’ятіння, відстоювання та після дезінфекції. Їх кількість в організмі може накопичуватися та призводити до низки хвороб. Надзвичайно небезпечним є споживання такої води для дітей до 3 років.

Як пояснюють у Держпродспоживслужбі області, така вода може стати причиною виникнення метгемоглобінемії, тобто кисневого голодування (гіпоксії), нездатності гемоглобіну крові переносити кисень, що може закінчитися смертю дитини.

Останній летальний випадок в Кіровоградській області стався у 2016 році. Тоді в Новоархангельському районі від водно-нітратної метгемоглобінемії померла дитина віком до 2 років.

Щоб запобігти таким випадкам Уряд України затвердив низку заходів, зокрема прийнято постанову Головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010 року №16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей». Відтак вагітних жінок, що перебувають на обліку у жіночих консультаціях, породіль у пологових будинках, батьків, що доглядають за новонародженими та дітьми першого року життя, інформують про категоричну заборону використання для пиття та приготування їжі для дитини води з колодязів, свердловин через ймовірність підвищеного вмісту нітратів та нітритів.

Як альтернативу рекомендовано використовувати для дітей бутильовану воду для пиття та приготування їжі.

“Долучаються до профілактичної роботи й спеціалісти Держпродспоживслужби, з початку року проведено більше як 600 бесід з породіллями, батьками дітей віком до 3 років щодо небезпеки використання для харчування і питних потреб води з перевищеним вмістом нітратів та профілактики дитячої метгемоглобінемії”, – повідомили у пресслужбі Держпродспоживслужби області.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *