Димова пастка: у повітрі Кіровоградщини виявили збільшення кількості небезпечних сполук

Держпродспоживслужба в Кіровоградській області вкотре нагадує, що спалювання листя є дуже небезпечним для життя людини.

Про це йдеться на сайті установи.

Із тліючого листя й трави виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини. Особливо небезпечним повітря з ядучим димом є для вагітних, дітей та людей похилого віку.

Згідно з інформацією Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології рівень забруднення атмосферного повітря у серпні 2020 року характеризувався збільшенням пилу в 1,9 раза та збільшенням формальдегіду в 1,3 раза в містах Кропивницькому та Світловодську.

Така ситуація посилюється тим, що під час згорання однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

До того ж, через спалювання рослинних залишків та листя виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує, що розведення вогнищ, спалювання листя, рослинності та сміття заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Так відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Єдиною цивілізованою альтернативою спалюванню листя та залишків рослинності є компостування. Кожний власник присадибної ділянки може зробити компостну яму, утилізуючи в ній рослинні залишки. У перспективі не буде забруднюватись повітря, а за півроку буде змога мати власне безкоштовне добриво.

 

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *