Де на Кіровоградщині надають безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу

 

У Кіровоградській області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у чотирьох кластерних та надкластерних лікарнях із дев’яти.

До кінця 2023 року, на виконання доручення Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, така допомога стане доступною й в решті лікарень відповідного рівня.

Усього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня.

Вони охоплять:

пацієнтів із травмами спинного мозку;

людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;

людей із важкою нейротравмою;

пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації;

людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт, у залежності від важкості травми, може отримати від двох до восьми реабілітаційних циклів впродовж року.

Мета реалізації проєкту – формування близько 7 800 ліжкомісць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *