Чому утворилися черги в обласній дитячій лікарні у Кропивницькому (ФОТО. ВІДЕО)

До обласної лікарні, що в Кропивницькому, дедалі частіше здалеку приїздять діти та їхні батьки, щоб пройти медогляд перед школою. На огляд прагнуть потрапити з багатьох районів Кіровоградщини. Лікарі приймають тих, кого встигають за зміну. 

Усе через брак лікарів у районних лікарнях. А перед початком навчального року пройти медогляд мають усі школярі. Ситуація, що склалася, заважає повноцінній роботі та функціонуванню відділень лікарні, розповів Суспільному дитячий уролог Михайло Ліщиновський.

Кропивничанка Анна Буніна у лікарню приїхала о пів на восьму:

“У мене дитина перейшла в 5 клас і нам треба пройти профільний медогляд, тому змушені чекати. Вчора стояв мій чоловік з 7:30 до 14:30 дня, але він стояв і у першій поліклініці, а потім переїхав сюди, бо педіатр сказав, що тут, можливо, буде швидше”.

Відвідувачка дитячої обласної лікарні Наталя Нікуліна з 9-річним онуком Арсенієм поскаржилася, що їздять у Кропивницький на електричці з Новоукраїнського району два дні поспіль:

“О 8 ранку ми були вже тут. Черга була у коридорі аж до центрального входу. І ще й далі. І з 8 ранку ми не продвинулись і не записалися”.

За словами  Михайла Ліщиновського, графік прийому пацієнтів, за яким мають працювати, порушений:

“Наприклад, лікар-хірург приймає з 9 до 10:40. Тобто більше часу немає. Але люди приїжджають до нас протягом усього дня і ми не можемо їм відмовити. По районах бракує багатьох спеціалістів”.

Говорить, що такі обставини відривають лікарів від основної роботи. Не можуть ані оглядати, ані оперувати хворих.

Керівник дитячої обласної лікарні Василь Хорощак пояснив, що подібні медогляди мають проводити лікарі первинної ланки:

“Не працює первинна ланка. Замість того, щоб лікарі третинної ланки оперували хворих, займалися тяжкими хворими у відділеннях, вони повинні сидіти і проводити профогляди – те, що повинна була робити первинна ланка”.

На думку Василя Хорощака, ситуацію має виправити Національна служба здоров’я.

“Для того, щоб запрацював другий етап реформи, нам повинні були виділити близько 5% національного доходу, а ми маємо лише 1,5-2%”.

Заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Скрипник пояснив, що проблема виникла через те, що декларації з лікарями не підписали чверть жителів області:

“Разом із тим, не вистачає педіатрів та сімейних лікарів. Просто немає з ким заключити договірні відносини. Тому батьки з дітьми змушені їхати в дитячу обласну лікарню”

Довідково: медична реформа в Україні розпочалася з квітня 2018-го року, з реформи первинної ланки ― це сімейні лікарі, педіатри та терапевти. З квітня цього року, розпочався другий етап медреформи вторинної і третинної ланки, тобто, послуг, які надають лікарі-спеціалісти. Згідно нього, потрапити на прийом до лікаря-спеціаліста можна за направленням від свого сімейного лікаря.

Деталі – у відео.

Читайте також:  Кропивницький: яким бути навчальному процесу в умовах карантину

Кропивницький – у символічній зеленій зоні, але ситуація може змінитися

Як школярі Кіровоградщини будуть навчатися в умовах адаптивного карантину

9938 дітей вперше підуть до школи цьогоріч на Кіровоградщині

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *