Брак чистої питної води та інші екологічні проблеми Кіровоградщини

Під час престуру, що пройшов за сприяння громадської організації «Флора», учасники ознайомилися з деякими екологічними проблемами, що мають місце у Кіровоградській області.

 

Відвідавши помешкання «Отчий Дом», де виховують понад десятеро дітей, з’ясували, що у 2020 році, на території розташування помешкання, у колодязях почала зникати вода. З метою вирішення проблеми, мешканці зробили свердловину на значну глибину для отримання чистої питної води у достатній кількості.

8 вересня, екоактивісти відібрали зразки з джерела для проведення дослідження. Отримані результати засвідчили, що доставлений зразок води питної, за мікробіологічними показниками, санітарно-хімічними показниками та вмістом радону не відповідає вимогам діючих стандартів. У такій ситуації, у зв’язку з відсутністю централізованого водопостачання, мешканці будинку «Отчий Дом», фактично позбавлені можливості споживати чисту питну воду.  

Поспілкувалися і з мешканцями селища Первозванівка. Під час зустрічі, люди скаржились на жахливі наслідки функціонування у безпосередній близькості до їхніх помешкань, відстійників ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Мешканці повідомили, що вони неодноразово скаржились до різних інституцій, однак відстійники продовжують функціонувати. Люди страждають від наслідків неефективної очистки каналізаційних стоків.

Завершальним етапом прес-туру стало відвідування одного з найпопулярніших громадських джерел обласного центру. Джерела, розташованого на Озерній балці за адресою тупик Озерний, 1.

Активісти ще у вересні 2021 року, проаналізували проби води з джерела за мікробіологічними, фізико-хімічними, органолептичними, санітарно-токсикологічними та радіологічними показниками. Отримані результати засвідчили, що за абсолютною більшістю показників, вода відповідала вимогам. Єдиним винятком став вміст мікробіологічних організмів. 

Спираючись на результати аналізу екоактивісти ГО «Флора» закликають мешканців, які користуються джерелом, не хвилюватись, а продовжувати пити воду, однак лише після її кип’ятіння.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *