Як правильно розраховується харчування новонароджених

Як правильно розраховується харчування новонароджених

На об’єм добового обсягу харчування дитини впливає низка факторів: вид вигодовування, вік, стан здоров’я немовляти. А щоб воно було ситим, але не перегодованим, необхідно знати алгоритм розрахунку кількості молока або суміші, що буде достатньою для новонародженого.

Чому обов’язково розраховується оптимальний добовий об’єм харчування

Ситий малюк між годуваннями спокійний і задоволений. Він добре розвивається фізично і розумово. Такі зовнішні ознаки, вказують, що мама підібрала правильний режим та обсяг харчування з урахуванням індивідуальних особливостей та потреб немовляти.

Якщо ж, має місце відставання у вазі і зрості, розвитку емоційних та рухових навичок, дитина спить більше ніж повинна у своєму віці, то це може бути сигналом про неповноцінність харчування. При цьому потрібно звернути уваги, як на кількісні показники, так і на якісні. Іншими словами, мама завжди повинна знати, скільки їсть немовля.

Як правильно розраховується харчування новонароджених

Формули для розрахунку харчування новонародженого при різних видах вигодовування

Грудне вигодовування

Загальний принцип можна сформулювати так: годування на вимогу. При цьому необхідно обов’язково щомісяця зважувати дитину на прийомі у педіатра. По суті, новонароджений сам регулює власні потреби у харчуванні. І не треба хвилюватися, якщо немовля смочке зовсім трішки в перші дні. Це логічно, адже шлуночок у нього крихітний, а значить насичення настає швидко. Ні в якому разі не треба змушувати дитину їсти. Але, якщо вона плаче і просить груди, треба задовольнити її потребу.

При грудному вигодовуванні визначити, чи вистачає молока малюкові, можливо лише за місячним показником приросту ваги. В перші 6 місяців норми є такими:

  • від 0 до 3 місяців – 600-800 г;
  • від 3 до 6 місяців – 650-750 г.

В тому разі, коли немовля здорове, але не добирає ваги, скоріше за все, йому недостатньо маминого молока. Для вирішення проблеми вводять догодовування сумішшю. Більш детально про грудне вигодовування новонароджених можна прочитати тут https://mamako.ua/blog/0-3-misyatsi/raschet-pitaniya-novorozhdennykh.

Змішане вигодовування

Щоб поєднання грудного молока та спеціальної суміші пройшло без ускладнень для дитини, штучне харчування вводиться за певним алгоритмом.

  1. Спочатку немовля повинно повністю висмоктати обидві груді, а потім йде догодовування з пляшечки.
  2. Кількість суміші залежить від апетиту конкретної дитини – жорстких стандартів не існує.
  3. Годувати потрібно через певні інтервали часу – режим наближений до того, коли дитина знаходиться повністю на штучному вигодовуванні.

Норма грудного молока Норма молочної суміші

Скільки спроможний виробити організм мами. 1/3 вікової нормі – при першому догодовуванні.

1/2 вікової норми – при другому догодовуванні.

Як правильно розраховується харчування новонароджених

Штучне вигодовування

Обсяг їжі необхідно узгоджувати з педіатром, оскільки оптимальна кількість розраховується багатьма методами, наприклад:

  • об’ємним;
  • віковим;
  • за вагою дитини;
  • за калоражем, тощо.

Звертаємо увагу, що на пакуванні будь-якої суміші виробником розміщується орієнтовна таблиця годування. Вона є рекомендацією щодо кількості щоденних порцій, об’єму харчуванні у мілілітрах та мірних ложечках. При цьому зазначається ряд важливих орієнтирів: вік немовляти, вага та інші дані.

За посиланням можна ознайомитися з інструкцією, що подається на пакуванні адаптованих сухих сумішей на основі козиного молока MAMAKO Premium – харчування призначають дітям до півроку.

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *