В яких продуктах міститься «гормон сну» — Здоровʼя 24

Брак сну є дуже шкідливим, адже це знижує продуктивність та збільшує ризик розвитку таких захворювань, як артеріальна гіпертензія та цукровий діабет.

Сам мелатонін не присипляє, як снодійне, а дає мозку та тілу сигнал, що треба йти спати. Він також допомагає регулювати температуру тіла, кров’яний тиск і рівні інших гормонів.

Читайте також: Як сон впливає на фігуру: коментар тренера

 

Мелатонін – що це?

Це гормон, який повідомляє тілу, коли треба лягати у ліжко. Він також став популярною добавкою, особливо серед людей, які страждають від недосипання. Мелатонін часто називають «гормоном сну», адже високий рівень цієї речовини допомагає заснути. Позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, підвищує рівень гормону росту у чоловіків та є потужним антиоксидантом.

Де міститься мелатонін? 

Окрім добавок, мелатонін можна знайти у деяких продуктах харчування. 

Мелатонін міститься у готовому вигляді в таких продуктах:

— вишня та вишневий сік;
— грецькі горіхи;
— кукурудза;
— імбир;
— вівсяні пластівці;
— арахіс і арахісове масло;
— спаржа;
— банани;
— помідори;
— броколі та брюссельська капуста;
— гранат;
— полуниця;
— маслини та оливки;
— зелений і чорний чай;
— свіжа м’ята.

via GIPHY

Побічна дія гормону сну

Від передозування мелатоніну можна отримати стан, який схожий на похмілля: дезорієнтація, на сон піде більше часу, ніж зазвичай, і наступну добу буде відчуття туманності в голові.

Мелатонін часто рекомендують як простий спосіб позбутися про джет лага (зміна часових поясів). Проте його все ж не варто приймати відразу після прильоту. Якщо ти точно не знаєш, де знаходилися твої внутрішній годинник і коли саме тобі потрібно вставати й засипати в іншій країні – ризикуєш збити все власне виробництво гормону в тілі.

Джерело: 24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *