Продукти, які допоможуть загасити “пожежу” після гострої їжі

Пекучий ефект після вживання гострого перцю пов'язаний із капсаїцином. Як нейтралізувати неприємні відчуття, розповіли лікарі, інформує Ukr.Media.

Іноді печіння в роті триває годинами, і позбутися його непросто. Якщо відразу не надати допомогу, любитель гостренького ризикує на якийсь час позбутися смакових відчуттів.

Що допоможе.

«Молочка»

Молоко може допомогти зняти печіння після гострого продукту, тому що змішується з капсаїцином — речовиною, що викликає пекучий смак, і допомагає змити його з рецепторів язика, пояснили медики.

Щоб полегшити печіння, підійде будь-який молочний продукт з високим вмістом жирності, наприклад вершки, сметана або навіть морозиво.

Рис чи хліб

В азійських країнах гострі страви прийнято подавати саме з цими продуктами, тому що крохмаль, що міститься в них, допомагає пом'якшити гостроту капсаїцину, а також зменшити його кількість на язику та слизовій оболонці рота.

Жирні продукти

Наприклад, сир теж може допомогти зменшити гостроту перцю в роті, оскільки капсаїцин розчинятиметься в жирах.

Цукор чи мед

Це найменш ефективний метод з перерахованих, який вживають, коли більше нічого потрібного під рукою немає. Солодощі змінять смакові відчуття, замаскувавши печіння.

Що не потрібно робити

Варто уникати води, оскільки вона не здатна зв'язати капсаїцин і може навіть посилити опік. Холодне пиво також не є добрим варіантом, а гарячі напої, наприклад, чай або кава, можуть посилити відчуття печіння.

Гострий перець, та й загалом гострі продукти слід з обережністю вживати тим, у кого є захворювання шлунка або жовчного міхура, а також при схильності до алергічних реакцій, попередили експерти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *