Оливкова чи соняшникова: яка олія найкраще підходить для смаження, а яка для салату

Дехто вважає, що оливкова олія корисніша за соняшникову і що її потрібно їсти набагато частіше. Інші віддають перевагу соняшниковій олії, додаючи її в салати як заправку і використовуючи під час смаження. Експерти розповіли, яка олія корисніша і з якою метою використовувати кожен із продуктів, інформує Ukr.Media.

Олія — вкрай поживний продукт. Якщо ми витратили багато енергії, то вона точно допоможе швидко відновити втрати малою кількістю їжі. Крім того, рослинні олії містять жиророзчинні вітаміни А, D, Е, К — це все антиоксиданти, які зменшують ризик розвитку окислювальних і запальних процесів в організмі, зміцнюють його сили, розповіли лікарі-ендокринологи.

На що звернути увагу під час вибору олії

Обираючи між оливковою і соняшниковою, потрібно пам'ятати, що оливкова олія — чемпіон серед продуктів за вмістом шкідливих кінцевих продуктів глікування. Вони прискорюють старіння і сприяють розвитку серцево-судинних захворювань.

Кінцеві продукти глікування (КПГ) — це сполуки, які утворюються під час взаємодії білків і жирів із цукрами. Їх ще називають "клітинне сміття". Особливо схильні до їхнього негативного впливу люди з підвищеним рівнем глюкози в крові.

КПГ соняшникової олії становить 3940 одиниць. У нерафінованій соняшниковій олії найвищий, порівняно з іншими оліями, вміст вітаміну Е, що відповідає за молодість, красу і стан репродуктивної системи жінок — від 46 до 60 мг на 100 г.

КПГ оливкової олії — 11900 одиниць. Вона засвоюється найкраще з усіх. Але поліненасичених жирних кислот і жиророзчинних вітамінів у ній менше, ніж в інших оліях.

Нагадаємо, що людський організм за добу може переробити в середньому 15 тисяч одиниць. І левова частка КПГ продукується самим організмом у процесі життєдіяльності, сказали ендокринологи.

Лікарі підкреслили, що активне використання тільки оливкової олії може сильно нашкодити здоров'ю. У ній є величезна користь, але зловживати нею не варто.

Також медики рекомендують додати в олію лимон, шавлію, естрагон, тоді ймовірність утворення кінцевих продуктів глікування зменшиться. Їхня кількість скоротиться, і від олії буде більше користі.

На якій краще смажити

Щоб приготувати максимально корисний обід, краще використовувати олію з високою температурою горіння (димлення) — від 120 до 180 градусів. Крім цього важливо, щоб у ній були присутні як насичені, так і мононенасичені жирні кислоти, які стійкі до окислення.

До таких олій належать:

  • кокосова олія — можна рафіновану або нерафіновану з більш насиченим запахом і смаком кокоса;
  • оливкова рафінована олія;
  • олія авокадо.

Важливо зазначити, що смажити на оливковій олії холодного віджиму не можна. Під час нагрівання вона почне диміти, окислюватися, отже, почнуть виділятися вільні радикали, розповіли ендокринологи. Її краще залишити для заправки салату.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *