Сьогодні, 6 травня, відзначається Міжнародний день без дієт. У цей день варто згадати, як важливо для кожної людини вміти приймати себе таким, який ви є, — любити себе та піклуватися.
Як написала ексочільниця МОЗ Уляна Супрун, не існує якихось стандартів, як ми всі повинні виглядати.
Читайте також Як працювати в офісі під час пандемії коронавірусу
Спроби слідувати фізичним ідеалам з кіно чи обкладинок журналів дуже часто ведуть в зовсім інший бік — до фізичного, емоційного виснаження та втрати здоров’я. Адже глянцеві стандарти краси не мають нічого спільного з реальністю,
– заявила Супрун.
Існує чимало різновидів дієт і програм схуднення, а найбільш небезпечними є екстремальні методи втрати ваги. Наприклад, за тиждень їсти лише яблука. Так, дієти допомагають за короткий проміжок часу швидко втратити вагу, яка, найчастіше, повертається назад.
Ексміністерка охорони здоров’я додала, що суворі дієти і марафони схуднення негативно впливають на здоров’я і можуть призвести до браку мікроелементів.
“Майже кожна четверта людина, що регулярно сидить на дієтах з добовим споживанням калорій 800, чи втрачає-набирає вагу, розвиває згодом камені в жовчному. Збільшення ризику передчасної смерті та смерті через серцево-судинні хвороби — один із можливих наслідків коливання ваги в середньому віці”, – додала вона.
“Дієту має запропонувати дієтолог, а не блогер в інстаграмі” / Фото Getty Images
Здоровий індекс маси тіла
Здоровий індекс маси тіла (ІМТ) – це співвідношення ваги до квадрата зросту, яке коливається від 18.5 до 24.9.
Надмірна вага – ІМТ 25-29.5. Ожиріння, яке має три ступені, починається із ІМТ 30.
Джерело: 24tv.ua