Фольга, пергамент чи рукав: у чому простіше та безпечніше запікати продукти в духовці

У кожного помічника є свої плюси та мінуси, тому вибирайте те, що підходить саме вам, інформує Ukr.Media.

Фольга

Фольга ідеально підходить для запікання овочів та м'яса, оскільки вона добре проводить тепло та сприяє появі рум'яної скоринки. Щоб скоринка вийшла, треба зробити у фользі кілька отворів, щоб забезпечити додаткову вентиляцію та уникнути вологості.

Буває, що м'ясо виділяє дуже багато соку і м'ясо не запікається, а тушкується — в такому разі треба розгорнути фольгу не задовго до кінця приготування і дочекатися потрібного відтінку.

Овочі, запечені у фользі виходять соковитішими і яскравішими за смаком, ніж при звичайному варінні.

Важливо, що харчова фольга може бути різної товщини, що вимірюється в мікронах (мкм). На упаковці не завжди вказується товщина, але фольга завтовшки 11-14 мкм підходить для домашньої духовки, а фольга 20 мкм і більше підійде для використання на грилі, де температура вища.

При обгортанні продукту фольгою важливо пам'ятати про те, що глянсова сторона повинна бути всередині. Блискучий шар необхідний для того, щоб їжа не прилипала до нього, і він краще відбивав тепло, що сприяє швидшому приготуванню страви.

Не рекомендується запікати у фользі кислі страви, що містять оцет чи лимонний сік — під впливом кислоти, частинки алюмінію можуть потрапити у їжу.

Рукав для запікання (пакети)

У рукаві можна запікати практично усі продукти (навіть пекти хліб), але особливо добре він підходить для риби та м'яса. Завдяки рукаву, продукти зберігають всі свої соки та аромати, що надає їм особливого смаку.

Зверніть увагу, що варто уникати контакту плівки зі стінками духовки, інакше вона може пригоріти.

Обов'язково спробуйте приготувати в рукаві тверде м'ясо — якщо довго запікати його за низької температури, воно стане ніжним і розійдеться на волокна. Рукав дозволяє готувати страви без додавання олії та жиру, але все ж таки додавання невеликої кількості жиру варто розглянути, адже він є провідником смаку та розкриє весь аромат спецій та продуктів.

Єдиний мінус приготування — відсутність рум'яної скоринки, але якщо вам це важливо, то розріжте його в кінці приготування.

Пергаментний папір

Папір, як випливає з його назви, в основному використовують для випікання, так як з нього легше знімати вироби та захистити лист від жиру. Температура, яка витримується паперовим пергаментом, вказана на упаковці і зазвичай становить 220 градусів і вище.

Пергаментний папір гарний для запікання страв невеликого об'єму, але необхідно пам'ятати про те, що не дотримання технології приготування може спричинити спалах.

В першу чергу потрібно вибрати хороший пергаментний папір, щоб він був еластичний і промаслений, глянсовий зовні і всередині, щоб жир, який виділятиметься з продукту, не вбирався в пергамент.

Підсумки

Вибір матеріалу залежить від того, яку страву ви хочете отримати.

Фольга додасть рум'яну скоринку, але може зробити страву сухою, а також у ній м'ясо та овочі запікаються швидше.

Рукав для запікання збереже всі соки, але страва може нагадувати тушковану.

Пергаментний папір, хоч і не призначений для безпосереднього запікання, може використовуватися як заміна фольги і захищати лист від жиру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *