Чи справді шкідлива їжа настільки небезпечна – Здоровʼя 24

Коли ми говоримо про шкідливу їжу, то, перше, що спадає на думку, це фаст-фуд. Насправді поняття шкідлива їжа – дуже загальне і не завжди вона може зашкодити.

Лікар Філіп Кузьменко радить спершу розібратися з термінами “шкідлива” та “їжа”.

Читайте також: Спростували головний міф про шкоду кави

Шкода – це те, що скорочує тривалість життя. Наприклад, ми знаємо, що палити шкідливо. Тому що скорочує життя на близько 10 років. Куріння шкодить не саме по собі, а через розвиток хвороб.

Їжа – це на 99% (1-2% – вітаміни, мікроелементи тощо) набір білків, жирів і вуглеводів (БЖВ) в різних пропорціях. В одній їжі більше білка, в інший вуглеводів, тощо.

Ці елементи використовуються організмом. Наприклад, з білка будуються м’язи, вуглеводи – джерело енергії і їжа для мозку, а з жирів утворюються гормони. Для нормальної роботи організму однаково важливі всі три елементи, інакше можна захворіти.

via GIPHY

Якщо розбити їжу на пропорції БЖВ, то для нормальної роботи організму потрібно споживати приблизно 50-70% вуглеводів, 10-20% білків і 20-30% жирів.

Причому половину всіх елементів потрібно брати з овочів і фруктів

Загальна сума (100%) повинна відповідати калоражу, який розраховується індивідуально, виходячи з енергетичних витрат: спортсмену потрібно багато, а якщо працювати в офісі — менше.

 

Лікар Філіп Кузьменко

“Так що ж таке “шкідлива їжа”? – Відповідь: “Я не знаю”. Як вуглеводи, жири або білки можуть нам зашкодити, якщо вони життєво необхідні? Може зашкодити перевищення оптимального калоражу, порушення пропорції БЖВ і транс-жири
”.

Фастфуд — це дуже калорійна їжа, зі зміщенням БЖВ. Але якщо зміна БЖВ і висока кількість калорій головним чином ведуть до ожиріння і підвищенню “поганого” холестерину в крові, який можна контролювати, то справжню небезпеку в собі містять транс-жири. Це не отрута, але через особливості будови молекул він сильно підвищує ризик розвитку інфаркту та інсульту. ВООЗ рекомендує взагалі відмовитися від нього. ⠀

Але якщо ви самостійно готуєте фастфуд без транс-жирів, акуратно вводите у свій раціон, розраховуючи БЖВ та кількість калорій, то можна спокійно насолоджуватися “шкідливою їжею” і не хворіти.

Джерело: 24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *