Звичайні продукти з важливими для здоров’я вітамінами-антиоксидантами

Антиоксиданти мають вирішальне значення для вашого здоров'я (особливо восени), оскільки вони допомагають запобігти пошкодженню клітин, викликаному нестабільними сполуками, що називаються вільними радикалами. Деякі вільні радикали утворюються у вашому організмі, але інші надходять з навколишнього середовища і включають забруднення повітря, шкідливий вплив сонця і сигаретний дим, інформує Ukr.Media.

Завданий ними збиток називається окислювальним стресом і пов'язаний з багатьма захворюваннями, включаючи хвороби серця, рак, діабет, хвороба Альцгеймера і деякі захворювання очей.

Вітамін С

Вітамін C є популярним антиоксидантом, і ваш організм потребує його для виробництва хрящів і колагену. Це поживна речовина також допомагає вашому тілу зцілюватися, захищаючи його від пошкоджень, викликаних вільними радикалами.

Ваше тіло не може виробляти вітамін C самостійно. Тому важливо переконатися, що Ви отримуєте його в достатній кількості зі свого раціону. Ви можете знайти цей вітамін у цитрусових, таких як апельсини, лимони та лайми. Інші джерела включають картоплю, полуницю, броколі, ківі, шпинат і помідори.

Вітамін Е

Вітамін Е є жиророзчинним антиоксидантом, а це означає, що, якщо ви приймаєте його в якості добавки, вам потрібно робити це з продуктами, що містять жир, для кращого засвоєння. Переваги вітаміну Е включають зміцнення вашої імунної системи, а також допомогу клітинам у спілкуванні один з одним, що допомагає їм функціонувати.

Вітамін Е може навіть допомогти зберегти ваші очі здоровими, а також знизити ризик серцевого нападу. Дослідження також показують, що це може запобігти зниженню когнітивних функцій.

Дорослим необхідно близько 15 міліграмів вітаміну Е в день. Ви можете знайти його в олії зародків пшениці, мигдалі, авокадо, арахісовому маслі, насінні соняшнику, кедрових горіхах, рибі і червоному перці. Крім того, їм збагачені багато продуктів, в тому числі крупи і соки. Якщо ви дотримуєтеся збалансованого харчування, ви, ймовірно, отримуєте достатньо вітаміну Е, і вам не потрібно приймати добавки.

Бета-каротин і вітамін А

Бета-каротин — антиоксидант, що надає помаранчевий і жовтий колір продуктам. Бета-каротин — це каротиноїд, і, як і вітамін Е, його необхідно приймати разом з джерелом жиру, щоб організм міг засвоювати його більш ефективно. Ваше тіло перетворює деякі каротиноїди в вітамін А. Вітамін А не тільки зміцнює вашу імунну систему, але і сприяє здоров'ю очей, а також важливий для вашої шкіри.

Чоловікам слід прагнути до 3000 міжнародних одиниць (МО) вітаміну А, а жінкам необхідно близько 2333 МО в день. Джерелами цієї поживної речовини є листова зелень, помідори, червоний солодкий перець, морква, диня, яйця, молоко і риб'ячий жир.

Ви повинні бути обережні при прийомі добавок вітаміну А, тому що забагато може бути токсичним, особливо якщо ви курите. Деякі ліки для зниження ваги і зниження рівня холестерину можуть знижувати рівень бета-каротину в організмі, тому обов'язково повідомте про будь-які проблеми, які у вас є вашому лікарю.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *