Зміцнюємо імунітет: який йогурт краще обирати

Звертайте увагу на кількість кисломолочних бактерій.

З настанням холодів багато хто відчуває занепад сил, зниження настрою. В список корисних джерел зміцнення імунітету повинні входити кисломолочні продукти, інформує UkrMedia.

Робота імунної системи на 70% залежить від стану кишкової мікрофлори. А кисломолочні продукти сприяють її підтримці. Вони містять пробіотики – живі культури корисних бактерій, які допомагають зберегти здоровий баланс мікрофлори кишечника, підтримуючи таким чином імунну систему людини. Приклад корисних кисломолочних продуктів – йогурти.

Купуйте натуральний йогурт без наповнювачів, фруктових сиропів, шоколаду, і т. д. Всі вони смачні, але на жаль, містять багато цукру, штучних ароматизаторів та смакових добавок. В цьому втрачається користь. Їх не варто давати дітям і вагітним жінкам. Краще придбати натуральний йогурт, додати в нього заморожені фрукти і ягоди.

Перевіряйте жирність. Частина йогуртів робиться з молока, з жирністю 1,5-6%, а є і з знежирені йогурти. Виробники вказують про це на упаковці словом "light". Йогурт, що не містить жирів, позбавлений цінних розчинних у жирах вітамінів, таких як А, D, E, K. Кальцій засвоюється значно гірше. Краще купувати з низькою жирністю продукти (1,5 – 2,5%), ніж знежирені.

Звертайте увагу на кількість молочно кислотних бактерій. Склад зазначений на упаковці. Одні йогурти містять ацидофільні бактерії (вони населяють тонкий кишечник), а інші – біфідобактерії (вони живуть у товстому кишечнику). Останній продукт краще, оскільки має більше користі, адже організму необхідні і ті, і інші бактерії. Біфідобактерії в молочному середовищі не розмножуються. Їх додають у продукт. Із часом бактерії гинуть. Чим більш свіжий йогурт, тим більше в ньому біфідобактерій.

Враховуйте період зберігання. Це основний індикатор натуральності продукту. Вибирайте йогурти, які мають невеликий термін придатності – 14, максимум до 30 діб. У них більше живих бактерій. Більш корисним є натуральний йогурт, який можна приготувати в домашніх умовах. Йогурти краще включати до складу перекусу. Застосування натуральних йогуртів може бути хорошим рішенням для тих людей, у яких виникла непереносимість лактози.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *