Зближують і роблять добрішими: 4 причини, чому плітки корисні для здоров’я

Плітки здатні підірвати довіру і завдати шкоди репутації: десятки палацових переворотів, реалізованих завдяки пліткам, добре це підтверджують. Крім того, плітки можуть назавжди посварити вас з другом, стати причиною звільнення та принести ще багато проблем. Але крім цього, у пліток багато переваг, про них ми й поговоримо, інформує Ukr.Media.

Плітки знижують тиск

Коли ви помічаєте чиюсь негативну чи агресивну поведінку у своїй присутності (нехай навіть вона спрямована не на вас), частота ваших серцевих скорочень різко підвищується, ви можете відчути себе погано. Але, згідно з дослідженнями, пульс швидко прийде в норму, якщо ви розповісте про це! Отже, передача інформації, що попереджає про погані вчинки інших людей, може покращити ваш стан. Завдяки пліткам ви легше сприймаєте соціальні сигнали і поводитесь в суспільстві ефективніше.

Плітки зміцнюють ваші зв'язки з оточуючими та із собою

У бурхливому потоці інформації та нескінченного списку справ так складно відчути себе у безпеці. Але якщо ви будете обговорювати хвилюючі вас події та людей з близькими, ділитися своїми почуттями та емоціями, то можете стати більш щасливими і набути душевної рівноваги. Розповідаючи комусь свою таємницю, особливо, якщо вона пов'язана з третьою особою, ви зміцнюєте зв'язок між собою та співрозмовником, а також відчуваєте почуття захищеності.

Плітки допомагають справлятися зі стресом

Щодня вирішуючи цілу купу проблем і завдань, ви знаходитесь в стані хронічного стресу. Вчені з'ясували, що плітки допомагають справлятися з відчуттям тривожності, оскільки сприяють виробленню серотоніну — гормону радості! А жінки, які іноді пліткують, мають трохи підвищений рівень гормону прогестерону, який зменшує занепокоєння, знімає стрес і робить їх щасливішими.

Плітки працюють, як антидепресант

Коли ви слухаєте плітки про проблеми інших людей, вам самим стає легше. Як би не сумно це визнавати, але кілька хвилин пліток допомагають розслабитися і полегшити стан депресії. Ви розумієте, що оточуючі люди теж стикаються з труднощами, і ваш власний гнітючий стан трохи відступає. Крім того, процес обміну плітками підвищує довіру до оточуючих, дарує почуття причетності до того, що відбувається, та відчуття добробуту.

Плітки покращують настрій та допомагають відпочивати

Іноді плітки бувають марною, неінформативною балаканиною, яка може нашкодити репутації та зіпсувати відносини з оточуючими. Але якщо використовувати плітки з розумом, можна перетворити їх на певний вид розслаблення. Ви зустрічаєтеся з друзями чи сім'єю в неформальній обстановці, обмінюєтеся інформацією та таким чином морально відпочиваєте. У процесі розмови у вас стимулюються центри задоволення у мозку та вивільняються ендорфіни, тому настрій покращується.

Плітки підвищують впевненість у собі

Плітки є невід'ємною частиною соціального життя і часом допомагають впевненіше почуватися в соціумі. Наприклад, почувши неприємні чутки про чиюсь поведінку, ви можете навмисно обмежити себе від спілкування з цією людиною, таким чином захистившись від «небезпечних індивідуумів». Крім того, плітки можуть бути зручним інструментом для збору інформації, спираючись на який ви отримуєте можливість коригувати свою поведінку залежно від обставин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *