Запальні процеси у тканинах може зупинити переривчасте голодування

Голодувати таким чином корисно для здоров'я.

Голодування являє собою одну з найбільш традиційних і поширених практик практично в будь-якій культурі світу, за допомогою якої люди можуть посилено та зі збільшеною ефективністю поліпшувати травлення і регулювати вагу. Однак далеко не всі люди можуть голодувати протягом досить тривалого часу, що призводить до необхідності певної модифікації голодування як такого — так і виник концепт "переривчастого голодування", під час якого людина утримується від їжі лише протягом декількох годин на добу. Нове дослідження пролило світло на деякі особливості і переваги подібного типу голодування, інформує Ukr.Media.

Фахівці, які ініціювали дослідження, протягом досить тривалого часу спостерігали за декількома тисячами пацієнтів, частина з яких утримувалася від вживання їжі більше доби, а інша частина трохи менше. У результаті виявилося, що трохи менше доби переривчастого голодування вистачає для того, щоб запустити процес автофагії в організмі — процес, за якого імунна система "вичищає" старі та пошкоджені клітини і замінює їх на нові.

Втім, дослідні дані також вказують на можливість того, що переривчасте голодування може надавати і довготривалі позитивні ефекти, також пов'язані із цим процесом — наприклад, на більш уповільнене клітинне старіння в цілому і зменшення питомого об'єму білих кров'яних тілець, які, як відомо, безпосередньо пов'язані з ризиком отримати те чи інше запалення, що особливо актуально для людей, які страждають на хвороби шлунку.

Таким чином, переривчасте голодування на даний момент часу є одним з найбільш ефективних і цікавих способів регулювання клітинного ділення і старіння, а також запуску процесу автофагії. Втім, команді вчених ще належить провести кілька додаткових досліджень з цього приводу, оскільки все ще багато нез'ясованих питань залишається лежати на поверхні. Отже, слід чекати на другий етап дослідження.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *