За якими ознаками можна виявити у себе тривожний розлад і що це взагалі таке

Тривожний розлад можна виявити у людини за деякими ознаками.

Психологи кажуть, що у помірних дозах тривога навіть корисна — змушує сильніше прагнути до чогось. Але коли вона постійна, поширилася на усі сфери життя, фахівці діагностують генералізований тривожний розлад, інформує Ukr.Media.

Основний прояв хвороби — постійна тривога, що зберігається протягом пів року за об'єктивної відсутності серйозних приводів для хвилювань і неадекватно сильних емоційних реакцій на незначні подразники.

На практиці це означає, що через занадто сильні переживання ви відмовляєтеся від спілкування, роботи, хобі і корисних справ, що становлять звичне життя. Перерахуємо інші симптоми.

Порушення сну

Ви страждаєте через безсоння або поверхневий сон з частими пробудженнями. Увечері важко заснути через тривожні думки, вранці важко встати через погано проведену ніч.

Постійний страх

Боїтеся чогось одного, але дуже сильно, або одразу усього, але весь час. Страх став незмінним тлом, через яке потрібно пробиватися, щоб насилу зробити те, що раніше виходило дуже легко.

Постійна втома

Навіть якщо тіло не рухається, душа не може відпочити. Через постійну тривогу, страхи і недосип ви не відчуваєте себе відпочилими навіть після вихідних, насилу "доповзаєте" до кінця тижня.

Неможливо зосередитися

Ви помічаєте, що стали більш неуважними, легше відволікаєтеся, не завершуєте справи. Частково це пов'язано з постійною втомою, частково — з тим, що мозок через тривогу став ніби "ватяним".

Неможливо розслабитися

Нормально працювати у цьому стані неможливо, але і відпочити не вдається. Вам не дають спокою неприємні передчуття і катастрофічні думки. Іноді ви настільки налякані, що навіть не можете думати.

Дратівливість

З рівноваги виводить будь-яка дрібниця: ви кричите на дітей і підлеглих або плачете на самоті. Здається, вони навмисно доводять вас до крайнощів, хоча розумом ви розумієте, що це не так.

Підводить тіло

У вас тремтять руки. Періодично виникають запаморочення. Можливі нудота, порушення стільця. Серце часом б'ється настільки сильно, що, здається, вилетить з грудей. Турбує біль у животі і усьому тілі, але лікарі кажуть, що фізичних причин для цього немає.

Без лікування генералізований тривожний розлад може стати хронічним. Якщо впізнаєте себе у цьому описі, не варто затягувати з візитом до психолога. Чим раніше почнете лікування, тим швидше прийде до норми емоційний стан, а за ним — і ваше життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *