У Вільнюсі завершився VI Форум вільної Росії

Доповідь про масові релігійні переслідування в РФ була представлена в заключний день Форуму вільної Росії (ФВР), що проходив у Вільнюсі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на першій панельній дискусії другого дня Форуму було представлено доповідь ФВР «Переслідування релігійних активістів у Росії». Вона написана англійською мовою і вже поширюється в демократичних країнах, де мало знають про цю проблему. Речники розповіли, як кремлівський режим намагається жорстко контролювати усі сфери життя, у тому числі релігійну. Найважча ситуація з релігійною групою «Свідки Єгови» (170 тисяч осіб у РФ), які повністю оголошені поза законом. Гонінням піддаються й інші громади – лютерани, баптисти, мусульмани, а також російські православні, що не перебувають у підпорядкуванні Московського патріархату.

На дискусії «Мистецтво і влада: солідарність художнього середовища проти репресій» речники спробували встановити причину того, чого художня інтелігенція виявляється на службі правлячого режиму. Рок-музикант Василь Шумов (група «Центр») констатував, що 95% культових рок-музикантів 80-х років «зрадили рок» і стали надійними прислужниками Кремля.

Під час панельної дискусії «Санкції: ефективність роботи, проміжні підсумки, стратегія ФВР з просування речників» санкцій були прийняті уточнення до «списку санкцій Путіна», який ведеться і просувається Форумом. Російський економіст і розслідувач Ілля Заславський, який перебуває в еміграції в США, розповів про доповідь, підготовлену їм з колегами «Корупційна труба: Nord Stream 2 – збиток бюджету РФ».

Форум вільної Росії / Фото: Кудрін Олег, Укрінформ

Читайте також: На Форум вільної Росії приїхали українські політологи та захисник Сущенка

На панельній дискусії «Економічна осінь путінського режиму» економіст Андрій Ілларіонов представив свою доповідь, засновану на відкритих статистичних даних, в якій показав негативні тренди російської економіки і демографії, що поєднуються зі зниженням рівня політичних свобод в РФ.

На закінчення відомий російський журналіст Ігор Яковенко розповів про підготовку громадського «Трибуналу над путінським режимом». На даний момент в нім очікується чотири сесії в наступних групах: злочини путінського режиму в інформаційній сфері; незаконна узурпація влади в РФ; злочини путінського режиму під час війни в Україні; злочини в сирійській війні.

На VI Форумі вільної Росії уперше була представлена широка культурна програма з сатиричним елементом: виставка карикатур Сергія Йолкіна, експозиція картин, поетичні вечори, читання. На закритті Форуму Василь Шумов представив свою відеоінсталяцію «3500 рублів на місяць нормальні гроші – можна прожити» (реальні слова російського чиновника), в якій художньо оформив вражаючу підбірку абсурдних заяв різних діячів правлячого режиму в РФ.

Відбулося засідання Постійного комітету ФВР, на якому були підбиті підсумки Форуму, що відбувся, і намічені плани на найближче майбутнє.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *