МОЗ України збирається припинити повне фінансування пацієнтів.
З 1 квітня МОЗ України збирається припинити повне фінансування пацієнтів, які ще не уклали декларацій з лікарем.
Зараз всі пацієнти терапевтів, сімейних лікарів і педіатрів поділені на два списки – "зелений" та "червоний", інформує Ukr.Media.
Перший складається з людей, які вже встигли укласти декларації з вибраними докторами. На сьогоднішній день, за даними Нацслужби здоров'я, це встигли зробити майже 26 млн українців. Решта входять у другий список.
При цьому в МОЗ зазначають: пацієнтів із "зеленого" списку з кожним днем стає все більше. Наприклад, тільки за два тижні березня декларацій укладено на 815 тисяч більше, ніж у лютому, а в лютому – на 1,17 млн більше, ніж у січні.
"Це вимагає збільшення фінансування закладів охорони здоров'я, які працюють за "зеленим" списком, і скорочення для тих, хто працює по "червоному", – кажуть чиновники.
Щоб вирішити цю проблему, МОЗ пропонує змінити правила фінансування. Сьогодні за одного пацієнта з обох списків лікар отримує 370 грн на рік. Якщо Кабмін прийме ініціативу медчиновників, вже з 1 квітня за людину з "червоного" списку лікарі отримуватимуть по 120 грн в рік. Раніше планувалося, що таке зниження відбудеться тільки 1 липня. У міністерстві зазначають – цей крок дозволить заощадити 360 млн грн, які підуть на фінансування "зеленого" списку. Правда, кажуть чиновники і про ризики.
Це підштовхне медустанови, які ще не уклали договори з Нацслужбою здоров'я, укласти їх як можна швидше або шукати інші джерела фінансування.
Один зі столичних терапевтів, на умовах анонімності, розповів про можливі негативні наслідки такого рішення: "Лікарю куди вигідніше буде приймати пацієнтів з деклараціями, а людям з "червоного" списку говорити, що все розписано на кілька годин вперед, а потім треба йти додому до пацієнта. Різниця в оплаті хоч і невелика, але вона все одно є".
Медексперт Зоряна Черненко заспокоює: допомогу отримають всі.
"У нас закони кажуть, що кожен українець має право на медичну допомогу. І тільки інший закон може це право обмежити, а не постанова Кабміну. Якщо хтось порушить цю норму, то йому буде загрожувати кримінальне переслідування за ненадання медичної допомоги".
Також, раніше заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк повідомив, що в Україні понад 26 мільйонів громадян вже підписали декларації зі своїм лікарем.
"Саме цей лікар – та людина, до якого треба йти за рецептом. Пацієнт повинен звернутися до лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою Доступні ліки буде неможливо", – відзначив заступник глави МОЗ.
Джерело: ukr.media