В Генштабі Збройних сил України засудили дії окремих комісаріатів, які затримували на вулицях осіб призовного віку з метою пошуку строковиків.
Про це під час брифінгу заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ Артур Артеменко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Діяти таким чином неможливо. Ті випадки, які мали місце на станції метро «Лісова» (м.Київ – ред.), а також у суботу, 8 грудня, у місті Рівне, ці випадки поодинокі, і ми будемо вдячні, якщо нас будуть інформувати щодо дій окремих військових комісарів», – наголосив Артеменко.
За його словами, ситуацію, яка набула розголосу, вже обговорили з командувачем Сухопутних військ Збройних сил України Сергієм Попком.
Читайте також: До армії цьогоріч призвали 17 тисяч строковиків — Генштаб
«Ми мали розмову з командувачем Сухопутних військ України, сьогодні у Рівному була комісія і я впевнений, що посадові особи, які цю ситуацію спровокували, будуть покарані. В Києві ситуацію вивчили і покарали винних», – заявив Артеменко.
У свою чергу раніше командування Сухопутних військ України оприлюднило заяву, в якій дає роз'яснення щодо дій військових комісаріатів у проведенні призовної кампанії.
«У період дії правового режиму воєнного стану активізувалися викиди інформації в мережу Інтернет щодо нібито неправомірної діяльності військових комісаріатів у проведенні призовної кампанії, з порушенням вимог чинного законодавства під час призову громадян на строкову військову службу. Прес-службою Командування Сухопутних військ ЗС України було проаналізовано відео, фото, текстові повідомлення та зроблено висновки, які доводять протилежне, а саме: Нацполіція разом з представниками Нацгвардії проводять свої планові заходи, не влаштовуючи облави на призовників для їх примусової доставки до військкоматів, а представники військових комісаріатів (разом з поліцією) мають право в цей час вручати повістки особам, що ухиляються від призову», – йдеться в заяві.
Як зазначається в заяві, посадові особи військових комісаріатів, Нацполіції та Нацгвардії діють у відповідності до вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», а також до вимог інших нормативно-правових актів, якими врегульовано питання призову громадян на строкову військову службу.
Як повідомлялось, згідно з українським законодавством, призовний вік в Україні становить 20-27 років. Згідно зі статтею 23 Закону України «Про військовий обов'язок и військову службу», термін служби в ЗСУ становить 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти, та 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.
Щороку в Україні проводиться дві хвилі призову до армії – весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно указом Президента України. Зокрема, у 2018 році весняний призов відбувався з 1 квітня до 31 травня, осінній – з 1 жовтня до 31 грудня.
Крім того, чинне законодавство дозволяє Президенту в будь-який момент оголосити позачергові і додаткові призови строковиків.
Джерело: ukrinform.ua