У чому полягає користь і небезпека сухофруктів

Сухофрукти — один з найбільш спірних продуктів. Не лише споживачі, а й дієтологи досі не можуть домовитися між собою: чи корисна ця їжа, чи ні. Хтось стверджує, що це найздоровіший варіант для перекусу, а хтось категорично проти сухофруктів у раціоні. Приймати одну зі сторін у цій суперечці ми не будемо, просто розповімо про об'єктивні плюси і мінуси сушених фруктів, а чи їсти їх, чи ні — обирати вам, інформує Ukr.Media.

Переваги

Сухофрукти дуже поживні

Під час висушування фрукти втрачають усю воду, а більшість корисних речовин зберігаються. Калорійність 100 г продукту теж значно зростає, що дозволяє насититися невеликою кількістю.

Високий вміст корисних речовин

Сухофрукти — джерело вітамінів, мінералів, макро- і мікроелементів. Чорнослив і фініки містять найсильніші антиоксиданти, які здатні уповільнювати процеси старішання і в цілому позитивно впливають на організм. У них також є велика кількість вітамінів А, В1, К, калій, магній і клітковина.
100 % натурально. Так, у сухофруктах дійсно багато цукру, але на відміну від інших солодощів, він тут не доданий, а абсолютно природний. У разі, коли дуже хочеться чогось солодкого, краще з'їсти фінік або пару штук чорносливу, ніж шматок торта, склад якого може стати неприємним сюрпризом.

Сухофрукти покращують травлення

Високий вміст клітковини позитивно позначається на роботі кишківника. Численні дослідження підтвердили, що навіть мінімальне вживання сухофруктів на день сприяє нормалізації травлення і позбавленню від проблем, які пов'язані з роботою кишківника.

Недоліки

Високий вміст цукру і калорій

Як вже було сказано вище, сухофрукти — концентрат цукру і калорій. З цієї причини вживати їх треба вкрай дозовано, інакше існує безліч ризиків: від набору ваги до розвитку цукрового діабету або серцево-судинних захворювань.

Сульфіт

Опинившись біля прилавка з сухофруктами, які ви оберете: яскраві і гладкі або коричневі та зморщені? Напевно перші, і дуже даремно. Сушений фрукт на те й сушений, і, втрачаючи воду, він набуває не дуже апетитний вигляд. Винахідливі виробники не розгубилися і вирішили обробляти фрукти спеціальними хімічними сполуками, що містять сульфіти, які надають їм ідеальний вигляд. Ось лише сульфіти можуть нашкодити вашому здоров'ю. Тому, обираючи сухофрукти, не варто орієнтуватися на їх яскравий зовнішній вигляд.

Цвіль

Порівняно з багатьма іншими продуктами, сухофрукти можуть бути вибагливими до умов зберігання. Якщо у місці, де вони лежать, занадто волого, на поверхні сушених плодів миттєво утворюється ледь помітна цвіль. Звичайно, вона відмінно змивається проточною водою, проте приємного у цьому мало.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *