Вуглеводна дієта і її користь для організму

Заведено вважати, що вуглеводи — причини всіх бід на планеті, особливо в питаннях зайвої ваги.

Сьогодні ми розглянемо цікаве явище під назвою «вуглеводна дієта». З першого погляду це здається оксюмороном, але ні, і таке можливо. На вуглеводній дієті, як і на усіх інших, ви зможете схуднути. А також оздоровитися, збалансувати своє харчування і протягом всього періоду не відмовляти собі у вживанні фруктів, овочів, визначеного хліба і макаронів. Так розберімося, що ж таке вуглеводна дієта, які продукти можна вживати і які є недоліки в такому типі харчування, інформує Ukr.Media.

Заведено вважати, що вуглеводи — причини всіх бід на планеті (особливо в питаннях зайвої ваги). Але не все так однозначно. Наприклад, є вуглеводна дієта, дотримуючись якої, ви можете вживати в їжу макарони, рис, фрукти та продукти, що містять вуглеводи. І схуднути за 4 тижні на 1-1.5 розміри (2-3 кг). Погодьтеся, це суттєво, коли можна не виснажувати себе однією гречкою і заодно втрачати кілограми. Тільки важливо знати, які корисні вуглеводи та щоб їх кількість не перевищувала 150 карбограмів (кбг) на добу від загального раціону. У харчуванні також повинні бути жири та білки. Вуглеводи — одні з найголовніших джерел енергії в організмі та необхідна частина в збалансованому харчуванні.

«Правильні» вуглеводи

Ми не раз писали, що є швидкі і повільні вуглеводи — прості і складні. Повільні вуглеводи тривало переробляються і підвищують цукор у крові поступово, дають енергію приблизно на 3-4 години, прості ж — швидко засвоюються, різко збільшують цукор і відразу дарують заряд. Але і проходить він протягом швидкого часу.

Приклади продуктів зі складними вуглеводами: цільнозерновий хліб, борошно, макарони, бурий рис, всі бобові, майже всі овочі. А ось «швидкого» цукру в такій дієті намагайтеся уникати. Це будь-який вид цукру (білий, коричневий, фруктоза, глюкоза тощо). Джерела сахарози — більшість фруктів, фруктози — мед і фрукти, глюкози — мед, фрукти, деякі овочі. Саме тому солодке печиво, йогурти, шоколад, пластівці для сніданку, газовані напої, мед, сиропи, нектари, фруктові соки вживати не можна.

Додавання вуглеводів в щоденне харчування

Такі крохмалисті продукти, як хліб, рис, картопля і макарони, повністю виключати з раціону не потрібно. Дозволяйте їх присутність в меню кілька разів на тиждень. Вони забезпечують повільне і стійке виробництво енергії протягом дня. Клітковина — необхідна складова правильного харчування і вуглеводної дієти. Вона нормалізує обмін речовин, підтримує хорошу роботу кишечника і очищає від токсинів. Хороші джерела клітковини — овочі з шкіркою, хліб і макарони з цільнозернового борошна, бобові (квасоля, нут і сочевиця).

Прихильники вуглеводної дієти доводять необхідність додавання вуглеводів в щоденне харчування. Річ у тому, що, по-перше, вони менш калорійні, ніж жири. По-друге, розщеплюється на глюкозу. Глюкоза використовується тілом для отримання енергії, яка необхідна для будь-яких людських дій, будь то пробіжка або просто подих. Крохмалисті вуглеводи з високим вмістом клітковини перетворюються в цукор повільніше, ніж солодкі продукти і напої. А також вони скорочують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу і раку кишечника. До того ж, на відміну від білкових дієт, які провокують падіння серотоніну, вуглеводна дієта, навпаки, підвищує його рівень. А чим більше рівень серотоніну, тим краще метаболізм, а значить і схуднення відбуватиметься швидше.

Але з вуглеводами потрібно бути напоготові, тому що суть дієти полягає у вживанні такої кількості вуглеводів, скільки ви можете витрачати, не відкладаючи їх і не перетворюючи в жир. Саме тому під час дотримання дієти (та й в принципі) потрібно дотримуватися рекомендованої дози вуглеводів. І добре б включити в розпорядок дня, фізичні навантаження.

Негативні сторони дієти

Можна переборщити з хлібом, макаронами або рисом і перенабрати кількість калорій. Тобто набрати вагу або зупинитися на одній позначці. Цей варіант дієти не обіцяє миттєвих результатів, тому вона не підійде для тих, хто хоче за декілька тижнів схуднути на 5 кг, Але плюс у тому, що ви поступово приходите в потрібну форму без стресу для організму. Можете дотримуватися такого типу харчування тривалий час і завжди бути в хорошій формі. Якщо під час дієти ви будете вживати мало жирів, то може з'явитися дефіцит вітамінів А, і Е.

Порада

Не забувайте доповнювати вуглеводи білками і жирами. Але це не повинно бути жирне м'ясо або молоко/сир. Молочні продукти їжте краще знежирені, а м'ясо вибирайте пісне. Жири краще їсти в рослинному вигляді — різні олії, насіння, горіхи. Припустимо 1 раз на день додавати в їжу 5 г вершкового масла. Протягом дня не перекушуйте і не купуйте всілякі напівфабрикати і готові обіди, десерти, йогурти. З напівфабрикатами зрозуміло.

А чому ж не рекомендується їсти? У людському організмі завжди є певний запас жиру, який є своєрідним паливом і виручає в моменти, коли людина хоче що-небудь перекусити. Але якщо ви будете постійно підживлювати організм, то накопичений жир буде залишатися на місці і не зможе приносити ніякої користі, а буде тільки додавати зайві кілограми.

Будь-яка дієта не повинна будуватися на одній групі продуктів, зокрема вуглеводах. Для збалансованого харчування та позбавлення від зайвих кілограмів продукти з вмістом вуглеводів, білків і жирів повинні споживатися в тій кількості, як того вимагає певна дієта. А також варто звернути увагу на свій метаболічний тип. Комусь дуже добре підійде вуглеводна дієта, а комусь — білкова і з великою кількістю м'яса.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *