Вживання великої кількості твариного білка викликає захворювання печінки

Людям слід обмежувати вживання червоного і переробленого м&#039яса, а також намагатися їсти більше риби і овочів.

Люди, які вживають багато тваринного білка, більшою мірою схильні до появи надмірних відкладень жиру в печінці і захворювань цього органу, ніж ті, для кого основним джерелом білка є овочі. Про це говорить нове голландське дослідження, результати якого опубліковані в журналі BMJ Gut, інформує Ukr.Media.

Вчені з Медичного центру Університету Еразма (Erasmus MC University Medical Center) зосередилися на неалкогольній жировій хворобі печінки (НАЖБП), яка зазвичай пов'язана з ожирінням і певними харчовими звичками. Існують певні дієтичні рекомендації для лікування цього типу захворювань печінки, але його профілактика погано досліджена.

У ході дослідження вчені вивчили дані опитувань і сканування печінки 3882 дорослих, яким в середньому було 70 років. Згідно з дослідженням, НАЖБП була у 1337 учасників (34%). З них у 132 була нормальна вага, а у 1205 — надлишкова.

Аналіз показав, що люди з надмірною вагою, які вживали найбільшу кількість тваринного білка, на 54% частіше страждали від ожиріння печінки, ніж люди, які споживали менше всього м'яса. За словами дослідників, важливо при цьому те, що результат не залежав від загального споживання калорій, соціальних чинників і способу життя.

Люди з НАЖБП також отримували більше калорій за рахунок білка — 16% (порівняно з 15,4% в інших учасників). Споживання овочів при цьому було однаковим для обох груп, і тільки м'ясо пояснює таку різницю, оскільки м'ясо, особливо червоне, містить насичені жири.

У більшості людей в печінці відносно небагато жиру. НАЖБП виникає, коли на жир припадає більше 5% маси печінки. Крім характеру харчування, посилене відкладення жиру в печінці може провокувати зловживання алкоголем.

Дане дослідження не було контрольованим, покликаним показати, як дієтичні зміни можуть вплинути на ризик розвитку НАЖБП. Для оцінки раціону і споживання калорій вчені спиралися тільки на опитування учасників, у них не було даних про прийом учасниками певних медичних препаратів або наявності вірусних інфекцій. Це могло вплинути на коректність отриманих даних.

Результати даного дослідження доповнюють дані попередніх робіт, що свідчать про те, що людям слід обмежувати вживання червоного і переробленого м'яса, а також намагатися їсти більше риби і овочів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *