Вживання шкіри лосося: в яких випадках її можна їсти, а коли краще викинути

Лосось — це один із найпопулярніших рибних делікатесів у всьому світі. Але одним зі спірних питань, пов'язаних з ним, є можливість вживання його шкіри. Деякі люди вважають її смачним і корисним продуктом, тоді як інші одразу ж викидають її в смітник. Спробували розібратися, чи можна все-таки їсти шкіру лосося і які переваги та ризики пов'язані з цим, інформує Ukr.Media.

Ймовірно, ви хоч раз у житті чули, що куряча шкірка шкідлива для здоров'я, навіть якщо вона покрита неймовірно апетитною хрусткою скоринкою. Зі свого боку шкірку картоплі теж заведено знімати, хоча вона наповнена поживними речовинами. А з апельсинової кірки виходить ідеальна цедра, хоча водночас шкірка дині може містити кишкову паличку.

Таким чином очевидно, що у випадку зі шкірою, кіркою і шкіркою ступінь їстівності потрібно визначати індивідуально.

Що стосується лосося, то в усьому світі він посідає верхні рядки рейтингів найулюбленіших і найуживаніших морепродуктів. То чи можна їсти його шкіру?

Дізнайтеся, звідки лосось

Перш ніж їсти шкіру лосося, експерти радять дізнатися, звідки родом ця риба.

Кажуть, що придатність шкіри лосося до вживання напряму залежить від того, яке саме місце є для вашого лосося домівкою.

Наприклад, якщо він виріс у межах рибної ферми, тоді вам слід утриматися від вживання в їжу його шкіри. Але якщо ваша риба провела роки свого життя, вільно граючись в океанських водах, ви можете сміливо ласувати всіма її частинами.

Річ у тім, що дослідження, проведене Університетом Індіани, показало, що вирощений на фермі лосось містить значно більше забруднювальних речовин (включно з відомими канцерогенами), ніж його дикі побратими. З цієї причини вагітним жінкам радять обходити стороною цю рибу.

Хоча дикий лосось є найрозумнішим вибором з погляду безпеки, все ж потрібно зробити важливе застереження: лосось, виловлений в Атлантиці, все ще може містити шкідливі токсини. Найкращий вибір — вільна риба з Тихого океану.

Тобто, якщо ви не вагітні, а ваша риба родом із тихоокеанських вод, шкіру, найімовірніше, їсти безпечно.

А чи є вагомі причини їсти шкірку, крім того факту, що вона смачна?

Чим же корисна шкіра лосося?

Так, у шкіри лосося (звісно, позбавленої канцерогенних речовин), виявляється, безліч переваг для здоров'я. У лосося, як правило, більше жиру, ніж в інших риб, оскільки вони вважають за краще мешкати в холодній воді, і більша частина цього жиру міститься в шкірі. Хоча слово "жир" зазвичай насторожує, в даному випадку це хороші жири, багаті омега-3. І шкіра також є чудовим джерелом колагену (так, це ті самі сполуки, які борються зі зморшками і в'ялістю).

До того ж, шкіра лосося містить фосфор, калій і вітамін D.

Багато експертів звертають увагу на те, як важливо приймати вітамін D, також відомий як вітамін сонячного світла. За їхніми словами, він полегшує засвоєння кальцію, контролює активність ваших клітин, зменшує запалення, допомагає вашій імунній системі та підтримує здоров'я мозку.
Очевидно, що шкіра лосося забезпечує важливі поживні переваги. Просто пам'ятайте, що перш ніж відкусити ідеально підсмажену рибу, потрібно поцікавитися місцем її походження. Ця відповідь визначить, чи є шкіра вашим другом або ворогом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *