Вітамін D не захищає від застуди та грипу: результати одного з найбільших досліджень

Але чи зменшує він тяжкість симптомів?

Рандомізоване контрольоване дослідження добавок вітаміну D під керівництвом QIMR Berghofer показало, що вони не захищають більшість людей від застуди, грипу та інших гострих респіраторних інфекцій. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі The Lancet Diabetes and Endocrinology.

Проте дослідження, яке на сьогодні є найбільшим у своєму роді з вивчення взаємозв'язку між вітаміном D і респіраторною інфекцією, показало, що добавки можуть трохи скоротити тривалість інфекції і полегшити тяжкість цих захворювань, інформує Ukr.Media.

Дослідники проаналізували дані про стан здоров'я 16000 австралійців у віці від 60 до 84 років, які брали участь у дослідженні D-Health під керівництвом Бергхоферського інституту медичних досліджень.

Учасникам давали капсулу з 60 000 міжнародних одиниць вітаміну D або плацебо щомісяця протягом до п'яти років. Вони заповнювали річні звіти про стан здоров'я, а деякі заповнювали щоденники за вісім тижнів протягом зимових місяців, в які вони записували свої респіраторні симптоми.

Провідний дослідник і керівник групи з етіології та профілактики раку QIMR Berghofer, професор Рейчел Ніл, сказала, що учасники, які отримували добавки з вітаміном D, повідомили, що в них симптоми застуди та грипу спостерігалися трохи менше часу, ніж в учасників, які не приймали вітамін. В них також спостерігалися важкі симптоми протягом меншого часу, і їм було потрібно менше ліків, щоб впоратися з ними.

"Наше клінічне випробування показало, що люди, які приймали добавки з вітаміном D, були інфіковані застудою і грипом з тією ж швидкістю, що і ті, хто приймав плацебо. Однак ті, хто приймав добавки, в середньому повідомляли про невелике скорочення кількості днів, протягом яких вони проводили відчував симптоми (в середньому близько півдня)", — сказав професор Ніл.

Результати показують, що вітамін D може трохи зміцнити імунну систему, але додавання вітаміну D в цілому навряд чи взагалі захистить людей від хвороб і не поліпшить помітно швидкість одужання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *