Вона негативно впливає на кишечник.
Давно відомо, що вживання великої кількості солі підвищує артеріальний тиск, звужуючи стінки судин і впливає на баланс рідини в організмі. Недавнє спільне дослідження вчених з Медичного коледжу Джорджії (США) та Лондонської школи медицини і стоматології (Великобританія) показало, що справа не лише у впливі солі на судини, але і в тому, що вона негативно впливає на мікрофлору кишечника, інформує Ukr.Media.
В експерименті брали участь 145 чоловіків і жінок у віці від 35 до 70 років, які протягом двох тижнів вживали їжу з кількістю солі, яка не перевищувала 2000 мг на день (норма для дорослої людини). Потім половина учасників приймала або таблетку натрію, або таблетку плацебо дев'ять разів на день протягом шести тижнів.
В ході дослідження було виявлено, що таке вживання солі, збільшує в кишечнику рівень коротколанцюгових жирних кислот (SCFA), які, своєю чергою, сприяють зниженню тиску. А ось підвищення кількості спожитої за день солі, навпаки, призвело до перепадів тиску у всіх учасників.
Також вчені помітили, що зниження споживання солі по-різному вплинуло на організм чоловіків і жінок. Поліпшення стану мікрофлори і, отже, кров'яного тиску спостерігалися в обох статей, але більш помітні зміни були у жінок.
Ми встановили, що мікрофлора кишечнику відіграє важливу роль в регулюванні артеріального тиску як у чоловіків, так і у жінок. Але нам необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти, чому найбільш значні поліпшення були саме у жінок, — говорить автор дослідження доктор Хайдун Чжу.
Джерело: ukr.media