Вчені встановили, що переставляти будильник на «п&#039ять хвилин» пізніше — дуже погано для здоров&#039я

В чому ж причина?

Експерти довели, що переставляти будильники «ще на п'ять хвилин» — це шкідлива звичка, яка призводить до поганого самопочуття і проблем зі здоров'ям. Річ у тому, що наш мозок вже прокидається по першому дзвінку будильника і отримуючи сигнал «скасування», не отримує нічого корисного від переривчастого сну, інформує Ukr.Media.

В основі теорії вчених про шкоду цих горезвісних п'яти хвилин — циркадні ритми або по-іншому — біологічні годинники, які дозволяють людині заснути в темряві і прокинутися з першими променями сонця. Ми ж свідомо порушуємо ці ритми, залишаючи увімкненим нічник і переставляючи будильник. При цьому, від першого дзвінка будильника наш мозок вже прокидається, але ми вперто переставляємо час підйому, продовжуючи дрімати.

Це дуже шкідливо, оскільки в результаті біологічний годинник збиваються і мозок так і не прокидається остаточно, в результаті чого людина весь день відчуває себе сонною, млявою і дратівливою. Сон, на думку вчених, може тривати від шести до восьми годин, але головне, щоб він був безперервним.

Коли організм чує дзвін будильника, лічильник природних годин обнуляється. Якщо робити проміжний сон по 5-10 хвилин, людина не зможе підбадьоритися після пробудження. У такому разі вчені пропонують діяти просто — класти телефон подалі від ліжка, щоб вимкнути будильник, вам потрібно було встати з ліжка або піднятися, а також відразу вставати і робити зарядку. Правда, це все не підходить для тих, хто страждає безсонням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *