Вчені виявили, яким чином гарячий чай шкодить здоров’ю людини

Любителі гарячого чаю піддають себе підвищеному ризику розвитку раку, інформує Ukr.Media.

Взимку бажання з'їсти тарілку гарячого наваристого супу або випити чашку-другу гарячого чаю може бути непереборним. Але дослідники Американського онкологічного товариства настійно рекомендують утримуватися від споживання їжі і напоїв, що відрізняються високою температурою. За словами фахівців, така звичка асоціюється з розвитком раку стравоходу.

Дослідниками були вивчені дані понад 50 000 осіб. Вчені виявили: у людей, які регулярно п'ють чай, температура якого вища за 60 градусів, ризик розвитку раку стравоходу на 90 відсотків вищий (порівняно з тими, хто байдужий до гарячого напою). Щоб піддатися такому ризику, достатньо випивати близько 700 мл на день, тобто близько двох великих чашок гарячого чаю.

"Сонячний опік може посприяти раку шкіри, паління — раку легенів, а гаряча їжа і напої — раку стравоходу. Останні травмують ніжну слизову тканину травного органу, і з часом це може призвести до клітинних змін, утворення злоякісних клітин", — пояснюють експерти.

Яку ж температуру повинен мати чай?

Фахівці пояснюють: одразу після заварювання він зазвичай має температуру від 80 до 95 градусів. Якщо дати чаю охолонути на кілька градусів і випити лише одну чашку, навряд чи трапиться щось небезпечне. До того ж, такий напій навряд чи можна випити залпом. Але любителям чаю, які не обмежуються однією чашкою, вживають його у кількості, що більша за 500 мл за день, важливо стежити за тим, щоб температура напою не перевищувала 60 градусів, — такою є рекомендація вчених.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *