Вчені: споживання цукру не додає енергії, а навпаки знесилює і погіршує увагу

Побутує думка, що для того, щоб отримати приплив нових сил, достатньо з&#039їсти щось солодке. Однак з цим не згодна група вчених з Німеччини та Великобританії: проаналізувавши 31 дослідження, вони з&#039ясували, що цукор, навпаки, робить нас більш втомленими і менш уважними.

Дослідники з Німеччини і Великобританії вивчили 31 дослідження щодо споживання вуглеводів і фізіологічних реакцій, щоб з'ясувати, чи дійсно цукор піднімає настрій і змушує відчувати себе енергійнішими. Результати роботи опубліковані в журналі Neuroscience & Biobehavioral Reviews, інформує Ukr.Media.

На поставлене фахівцями питання однозначно відповісти не так легко. Існує історія досліджень, які підтверджують, що цукор впливає на центри задоволення мозку, змушуючи нас хотіти його ще більше. Є також свідоцтва того, що зазвичай ми звертаємося до цукру, коли переживаємо депресію, неспокій, травму і стрес, часто на шкоду нашому довгостроковому психічному здоров'ю.

Люди призвичаїлися до солодкого: за останні півстоліття споживання солодких напоїв в США збільшилося більш ніж у два рази, при цьому громадяни в середньому споживають майже в три рази більше рекомендованої добової норми. Розуміючи всі мінуси такої поведінки, рутина повсякденного життя змушує нас шукати додаткові, нехай і короткочасні джерела енергії, а повсюдна яскрава реклама лише сприяє вибору.

«Ідея про те, що цукор може поліпшити настрій, була широко поширена в поп-культурі – настільки, що люди у всьому світі почали споживати солодкі напої, щоб стати більш уважними або боротися з втомою», – стверджує психолог Константінос Мантантзіс (Konstantinos Mantantzis) з Університету Гумбольдта в Берліні.

Безліч досліджень кажуть про негайне поліпшення самопочуття, порушення і бадьорість після вживання цукру. Але є також ряд досліджень, які показують повну протилежність. За словами дослідників, причина в тому, що різні методи дають нам різні перспективи. Щоб докопатися до суті проблеми, команда проаналізувала літературу і вивчила різні дослідження, використовуючи систематизований підхід, який враховував відмінності в цукрі – часі і умови його вживання – і дозування.

Після ретельного відбору в руках у вчених залишилося 31 дослідження, яке підходило для вивчення, у яких фігурували дані 1260 дорослих учасників. Після проведеного аналізу фахівці прийшли до того, що заяви про користь цукру в цьому контексті необґрунтовані. У всякому разі, стверджує Мантантзіс, цукор, швидше за все, змусить відчувати себе тільки гірше.

За словами вчених, ви не тільки не відчуєте радості і припливу сил, випивши солодкий газований напій, але станете навіть більш млявими та менш бадьорими, ніж були раніше: ніякі неврологічні тригери задоволення не переводять організм в більш щасливий стан. Слід визнати, що проведені дослідження були зосереджені на відносно здорових дорослих, залишаючи відкритою невелику ймовірність того, що люди зі значним розладом психологічного стану можуть відчувати себе по-різному. Проте для переважної більшості з нас ідея про необхідність поповнення своїх сил дозою чогось солодкого повинна бути радикально переглянута.

«Ми сподіваємося, що наші висновки допоможуть розвіяти міф про «цукрову лихоманку» і послужать основою для політики громадської охорони здоров'я, спрямованої на зниження споживання цукру», – підсумувала співробітниця британського Університету Уоріка Елізабет Мейлор (Elizabeth Maylor).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *