Вчені пов’язали депресію з дефіцитом бактерій мікрофлори кишечника

Європейські медики виявили кореляцію між клінічною депресією і дефіцитом певних бактерій у складі мікрофлори кишечника.

Чим більше досліджується вплив кишкової мікрофлори на головний мозок, тим більш складним і глибоким він виявляється. Недарма останнім часом він навіть отримав гучну назву «кишково-мозгова вісь». Показано, що мешкаючі тут бактерії здатні позитивно впливати на метаболізм «гормону гарного настрою» — серотоніну — або, навпаки, посилювати тривожність, інформує Ukr.Media.

Нове дослідження Йєруна Раса (Jeroen Raes) і його колег з Левенскього католицького університету в Нідерландах розкрило ще один аспект складних взаємодій мікрофлори і мозку. У статті, опублікованій в журналі Nature Microbiology, науковці розповідають про кореляцію між симптомами депресії і дефіцитом звичайних для нормальної мікрофлори бактерій.

Автори використовували дані обстеження більш ніж 1000 жителів країн Бенілюксу Flemish Gut Flora Project, зіставивши інформацію про стан їхньої мікрофлори і ознаки депресії. Виявилося, що мікрофлора людей з клінічно діагностованим депресивним станом практично не містить бактерій Coprococcus, Faecalibacterium і Dialister, зате відрізняється підвищеною чисельністю Bacteroides, здатних викликати запальні процеси в кишечнику.

За допомогою спеціальної методики Рас і його співавтори також досліджували можливості різних бактерій мікрофлори виробляти речовини, що впливають на роботу центральної нервової системи. І дійсно, деякі з них виявилися здатні синтезувати 3,4-дигідрофенілоцтову кислоту (DOPAC), метаболіт-попередник нейромедіатора дофаміну.

Втім, говорити про прямий причинно-наслідковий зв'язок між станом кишкової мікрофлори і депресією було б передчасно. Це складне питання потребує більш глибокого розуміння механізмів, за допомогою яких вони впливають один на одного в рамках нашого організму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *