Вчені попереджають, що більшість зубних паст таять у собі велику небезпеку

Як запевняють дослідники, дві третини засобів гігієни містять у складі небезпечнуу харчову добавку.

небезпеку />

Ми звикли, що зубна паста – кращий друг порожнини рота, оскільки очищає від нальоту і дарує свіжий подих. Але виявляється, що більшість паст таять у собі велику небезпеку, яку виявили науковці, інформує Ukr.Media.

Асоціація щодо вжиття заходів на захист навколишнього середовища Agir pour ln Environnement вивчила склад 408 різних зубних паст і прийшла до висновку, що всі вони таять у собі велику небезпеку для людини. Більше того – небезпечні навіть ті пасти, які продаються в аптеках, супермаркетах і магазинах екологічно чистих продуктів.

Дві третини зубних паст містять у складі в якості харчової добавки барвник – діоксид титану Е171, який вже був поставлений під сумнів. Асоціація виявила небезпечний барвник в 271 зубній пасті, в тому числі – в 25 біо-пастах 29 зубних пастах для дітей.

«Двоокис титану (TiO2), що використовується завдяки своїм відбілюючим, матовим, а також поглинаючим ультрафіолет властивостям, нерідко представлений у формі нанорозмірного порошку. Тим не менш, «ні в одній з відповідних зубних паст не вказується на упаковці, чи присутній в ній діоксид титану в стані наночастинок» – повідомили в Асоціації.

При цьому, європейські правила щодо косметики вимагають, щоб на косметиці вказували маркування «нано», якщо мова йде про частинки менше 100 нанометрів – такий розмір сприяє проникненню в організм.

«Відповідно до законодавства про харчові продукти, діоксид титану має бути незабаром заборонений у харчових продуктах, де він використовується в якості добавки – головним чином у кондитерських виробах, морозиві, тістечкахі випічці.

Дослідження Національного інституту сільськогосподарських досліджень (INRA), проведене на щурах показало, що добавка E171 здатна проникати крізь стінку кишечника, руйнувати імунну систему і викликати передракові клітини в товстій кишці» – зазначають в Асоціації.

Тепер європейська влада приймає ряд законів, які здатні регулювати склад зубної пасти, а також провести ще додаткові дослідження, необхідні для точної характеристики небезпеки Е171.

«Ми сильно піддані впливу цієї речовини, тому що ми її частково проковтуємо, особливо діти, і тому що вона щодня контактує з нашим ротом, проникаючи крізь тонку слизову оболонку» – пояснюють небезпеку активісти.

Асоціація закликає заборонити використання TiO2 для всіх продуктів, які можуть потрапити в організм – це зубні пасти, а також ліки», – зазначає автор публікації.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *