Вона може передбачити початок хвороби за багато років до появи основних симптомів.
Згідно з новим дослідженням вчених з Кембриджського університету (Великобританія) апатія може допомогти передбачити деякі форми деменції за багато років до появи основних симптомів цього захворювання. Це дає можливість почати лікування хвороби на ранній стадії, інформує Ukr.Media.
Апатія — є одним з найбільш поширених симптомів лобно-скроневої деменції, яку часто діагностують у віці від 45 до 65 років. Лобно-скронева деменція може бути генетичною. Близько третини пацієнтів мають сімейний анамнез цього захворювання. Дана хвороба змінює поведінку, мову і особистість, що призводить до імпульсивності, соціально-неприйнятної і компульсивної поведінки.
У новому досліджені взяли участь 304 здорових людини, що несуть дефектний ген, що викликає лобно-скроневу деменцію, і 296 їх родичів з нормальними генами. За учасниками спостерігали протягом декількох років. Жоден з учасників ще не мав слабоумства, і більшість людей у дослідженні не знали, чи мають вони дефектний ген чи ні. Дослідники шукали зміни в апатії пацієнтів, робили тести на пам'ять і МРТ головного мозку.
Було виявлено, що люди з дефективним геном мали більший рівень апатії, ніж учасники дослідження з нормальною генетикою. Апатія передбачала зниження когнітивних здібностей учасників, і це посилювалося в міру їх наближення до передбачуваного віку появи основних симптомів деменції.
"Апатія прогресує набагато швидше у тих людей, які піддаються більшому ризику розвитку лобно-скроневої деменції, і це пов'язано з більшою атрофією мозку. Хоча учасники з генетичною мутацією на початку дослідження відчували себе добре і не мали симптомів, вони демонстрували більш високий рівень апатії. Ступінь апатії передбачала проблеми з їх когнітивними здібностями на роки вперед", — каже професор Роджер Кієвіт, один з авторів дослідження.
Вчені впевнені, що їх дослідження допоможе лікарям діагностувати деменцію на ранній стадії, що дозволить знайти більше можливостей уповільнити або зупинити прогрес цього захворювання.
Джерело: ukr.media