Вчені назвали веганство «прихованим голодом»

У світі близько 2 мільярдів чоловік страждають від прихованого голоду.

«Прихований голод» — так називають вчені тривалий дефіцит необхідних мінералів і вітамінів в раціоні харчування людини. Їх дефіцит може виявлятися не відразу, а через багато років, і потім приводити не тільки до зниження імунітету і підвищеного ризику захворювань, але і до проблем з психічним здоров'ям, а іноді навіть до смерті, інформує UkrMedia.

У світі близько 2 мільярдів чоловік страждають від прихованого голоду. Більшість з них проживає в розвинених країнах, та їх кількість зростає. Наприклад, статистика показує, що навіть у Сполучених Штатах чверть дітей страждає від нестачі магнію, кальцію та вітамінів А, D і Є. Причина прихованого голоду в розвинених країнах полягає у споживанні висококалорійної, бідної живильними речовинами і нездорової їжі, а також у свідомому виборі певних видів дієти.

Професор Кріс Елліотт (Chris Elliott), директор Інституту глобальної харчової безпеки (Institute for Global Food Safety), попереджає, що веганство в довгостроковій перспективі може завдавати шкоди кісткам і нервовій системі людини. Він каже, що така дієта може стати «основним джерелом прихованого голоду в розвиненому світі».

Зростання числа веганів може бути однією з причин дефіциту поживних мікроелементів у людей, що живуть в розвинених країнах. Веганське суспільство (Vegan Society) заявляє, що за останнє десятиліття кількість веганів зросла в чотири рази. В даний час 5% населення США є вегетаріанцями, а з них близько половини — веганами. Веганство передбачає вживання тільки рослинної їжі та виключення з раціону харчування риби, м'яса, птиці, яєць і навіть молочних продуктів.

Експерти вважають, що тривала рослинна дієта може призвести до дефіциту мікроелементів, при цьому особливу стурбованість викликає здоров'я кісток, так як при веганскої дієти знижується споживання вітаміну D і кальцію. Порівняно з населенням у цілому частота переломів у веганів вище в три рази.

Крім того, у веганів зазвичай спостерігається нестача йоду і жирних омега-3 кислот. Дефіцит йоду пов'язаний із захворюваннями щитовидної залози, а омега-3 кислоти захищають від серцевих захворювань. Вегани також схильні до ризику дефіциту вітаміну В12, так як він в основному міститься в продуктах тваринного походження. Його дефіцит може призвести до слабкості, затримок розвитку, пошкодження нервів і анемії.

Більшість веганів регулярно приймають харчові добавки і продукти, збагачені вітамінами, для заповнення дефіциту вітамінів і мікроелементів. Однак деякі експерти досі не впевнені в дієвості цих харчових добавок.

Тим не менш, Хезер Расселл (Heather Russell), дієтолог Веганского суспільства, стверджує, що при правильному плануванні веганська дієта не обов'язково повинна вести до дефіциту поживних мікроелементів. «Добре спланована веганська дієта містять всі поживні речовини, які потрібні нашому організму», — говорить Расселл.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *