В Україні ефективність ліків оцінюватиме незалежна агенція

Найближчим часом в Україні буде створено незалежне агентство для оцінки ефективності лікарських засобів.

В Україні буде створено незалежне від МОЗ агентство для оцінки ефективності лікарських засобів, методів профілактики, діагностики і лікування, в тому числі і за показником "вартість/ефективність". Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик, інформує Ukr.Media.

"Щоб оптимізувати витрати і фінансувати тільки ефективні лікарські засоби і медичні технології, МОЗ прагне створити окремий експертний орган. Це агентство з допомогою найсучасніших методів оцінки технологій охорони здоров'я надаватиме наукове обгрунтування відбору лікарських засобів, методів профілактики, діагностики і лікування з оптимальним показником "вартість/ефективність", – сказав Ілик.

За його словами, експерти агентства будуть проводити аналіз всіх інновацій у сфері охорони здоров'я України. "Рішення щодо оцінки медичних технологій будуть спрямовані на досягнення лікування з кращою ефективністю та оптимальне використання фінансових ресурсів. Агентство буде оцінювати доцільність їх використання у межах наявного фінансування. На основі цих рекомендацій МОЗ буде переглядати номенклатуру державних закупівель та Національний перелік основних лікарських засобів", – зазначив Ілик.

Він заявив, що експерти агентства також допомагатимуть оптимізувати роботу медичних установ в рамках доказової медицини та оцінки медичних технологій.

На думку Ілика, в Україні дуже важливе використання доказових даних.

"Ми підтримуємо світовий тренд – перехід від альтернатив до цінностей. Тобто оцінка медичних технологій, допомога раціоналізувати рішення – це місток між доказами і цінностями. Кожна країна має свої пріоритети, ресурси, моделі прийняття рішень. Україна також буде мати сучасну, легку і зрозумілу модель оцінки медичних технологій ", – зазначив Ілик.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *