В Україні відшкодовують вартість менш як 1,5% ліків

На українському ринку лікарських засобів відшкодовується (реімбурсується) менше 1,5% препаратів, натомість у країнах Східної Європи частка таких препаратів становить щонайменше третину.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко.

“Менш ніж 1,5% займають на ринку лікарських засобів ті препарати, які реімбурсуються державою за рахунок публічних коштів. Наше завдання розширити цю можливість наступного року – на 3%, а потім, можливо, – 5-10-15%. А згодом дійти до третини (і це мінімум) від загальної кількості, як це є у країнах, що нас оточують. Східна Європа має третину лікарських засобів на ринку, що реімбурсуються, а розвинуті європейські – ще більше”, – сказав Петренко.

За його словами, вже найближчим часом державну програму “Доступні ліки” замінить класична програма реімбурсації, що фінансуватиметься через НСЗУ.

“Саме перехід адміністрування програми “Доступні ліки” у класичну реімбурсацію НСЗУ дає весь інстументарій, зокрема, електронний, який дозволить це зробити. Як тільки механізм контролю аптек, відшкодування лікарських засобів, виписка рецептів тощо стане прозорим та здійснюватиметься у реальному режимі, з’явиться більше можливостей апелювати перед урядом та парламентом на збільшення нозоологій, суми коштів, що приходитиме за людьми в аптеки”, – сказав Петренко.

Читайте також: Супрун каже, що на райдужці ока "збоїв" в організмі не видно

Реімбурсація – загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров’я процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення.

Основний принцип фармацевтичної допомоги – забезпечення економічної (ціна) і фізичної (наявність на ринку країни) доступності препаратів для всіх верств населення, що забезпечується функціонуванням механізму державного регулювання ціноутворення.

Доступність ліків для населення визначається країною мешкання з урахуванням національних особливостей державної політики в галузі фармації, відмінностей в організації систем медичного страхування, систем компенсації вартості ліків, цінової і податкової політики. Практично в усіх країнах існують системи компенсації вартості ліків населенню, основним завданням яких є мінімізація витрат громадян і державного бюджету на придбання ліків.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *