Кератоглобусом називають захворювання рогівки, при якому вона, на відміну від кератоконуса, рівномірно випинається по всій поверхні і зберігає сферичну форму. Строма при цьому стоншується.
Кератоглобусом, як правило, страждають діти, оскільки захворювання це вроджене і визначається спадковістю. Найчастіше воно вражає обидва ока. При цьому можлива так звана водянка рогівки, тобто її набряк.
Сам хворий зауважує падіння гостроти свого зору – перед очима у нього з'являється немов пелена туману. Часом рогівка значно збільшується і в діаметрі. Оскільки очне яблуко істотно зростає в розмірах, розвиваються сильна короткозорість і астигматизм.
На ранніх стадіях цю хворобу можна вилікувати медикаментами, а для корекції зору тим часом пацієнтові призначають контактні лінзи. Якщо ж нехтувати лікуванням, з часом витончення рогівки може призвести до її повного розриву і незворотної втрати зору.
Сильний кератоглобус лікується тільки хірургічним втручанням. Проводиться наскрізна кератопластика: значну ділянку рогівки видаляється по всій своїй глибині, і на його місце пересідає донорська тканина. Але робити таку операцію набагато важче, ніж при кератоконусе: адже в цьому випадку рогівка вражена саме в периферійній частині, де і потрібно закріплювати трансплантат. Однак медики стверджують, що, якщо тільки хвороба не дійшла до фінальної стадії, операція, як правило, завершується сприятливо. Головна складність полягає в тому, щоб протягом наступного року дотримуватися граничної обережності і уникати найменших травм. Це непросто: адже оперують, як правило, дітей, а це народ рухливий і не дуже схильний до обачності.
На жаль, ліків для профілактики кератоглобуса не існує, оскільки ця хвороба закріплена на генному рівні. Все, що в цьому плані може порекомендувати медицина – регулярно відвідувати офтальмолога, щоб вчасно виявити хворобу і як можна раніше розпочати лікування.
Джерело: ukr.media