Супрун поділилася з українцями рецептом щастя

У міжнародний День щастя, який відзначають 20 березня, в.о. голови МОЗ Уляна Супрун пояснила українцям, чому одні люди почувають себе щасливішими за інших і від чого залежить відчуття щастя.

 

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

 

“Вчені визначили, що почуття щастя на третину залежить від генів. Тобто деякі люди більш схильні почувати себе щасливими, ніж інші. Втім, це не означає, що відчуття щастя обумовлено лише природно. Дослідження вказують, що в більшості випадків щастя залежить від виборів, які ми робимо в своєму житті”, – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, вчені спостерігали за групою з 724 осіб з початку їхнього підліткового віку (з 1938 року) до кінця життя. Аналізуючи отриману інформацію, вчені дійшли висновку, що допомога іншим людям і почуття приналежності допомагають жити щасливіше і довше. Нам же радять присвятити себе тій справі, яку нам більше до душі (робота, волонтерство, хобі, допомога близьким) і належати до певної спільноти, громади або кола однодумців, що дасть нам відчуття ідентичності і підтримку.

 

Щоб бути щасливим, Супрун радить виконувати такі дії:

 

  • займатися спортом (виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін й ендоканабіоноїди – з’єднання, які дарують нам щастя, задоволення, ейфорію і покращують настрій);
  • дотримуватися правильного раціону (не переїдати, вживати жирну рибу, горіхи, яйця і багато свіжих овочів);
  • більше спілкуватися (зменшує ризик депресивних станів);
  • піклуватися про психічне здоров’я (протидіяти стресу і зберегти баланс між роботою та особистим життям);
  • як можна більше перебувати на світлі (допоможе простимулювати мозок і змусить його запалити “гормон щастя”).

 

“Здоровий спосіб життя не гарантує відчуття щастя, а хвороба не обов’язково означає постійне відчуття нещастя. І все одно – активне життя, яке ми здатні контролювати, дає вам велику стійкість проти життєвих негараздів. Ритм тренувань, пульсація спілкування і фундамент здорового раціону і сну женуть геть панічне відчуття того, що нас несе авто з несправними гальмами. Для щастя нам важливий контроль над власним життям й адекватні очікування”, – підсумувала Супрун.

 

Раніше повідомлялося, що Україна стала 133-тою в рейтингу найщасливіших країн світу. Країна за рік втратила п’ять позицій й опускається в рейтингу вже протягом останніх чотирьох років.

 

Джерело: ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *