Страшні таємниці зубочисток: Чому ними не можна користуватися

Марина Колесніченко, стоматолог, готова розкрити парочку зловісних таємниць цих на вигляд нешкідливих крихіток, передає Ukr.Media.

Спочатку — про норму

Почнемо з того, що в нормі зубочистки взагалі не потрібні. Навіть якщо ти їси щось волокнисте, то залишки цієї їжі повинні легко видалятися після самого звичайного полоскання. А от коли в тебе постійно що-то застряє між зубами, та так, що отримати ці шматочки їжі можна тільки зубочисткою, — то це привід негайно згадати номер свого стоматолога! 

Пародонтальна кишеня і карієс

Отже, їжа застряє, і ти радісно хапаєшся за зубочистку… Але проблема в тому, що ніяка зубочистка не в змозі вичистити їжу повністю, а постійно тикаючи паличкою в десну, ти можеш тільки погіршити ситуацію. Дивись: їжа застряє, десна болить і запалюється, а ти ще й скребешь її зубочисткою. Запалені ясна — прямий шлях до появи пародонтальної кишені (порожнини між яснами і зубом), а там і до втрати зуба недалеко. Причому під загрозу потрапляють відразу два зуба — по обидві сторони від вогнища запалення. Більш того, їжа між зубами представляють собою чудову кормову базу для бактерій, так що крім пародонтальної кишені ти можеш отримати ще і карієс.

Стоматит і кровоточивість ясен

Зубочистка — це, по суті, загострена з двох кінців паличка, а тому достатньо малого — і, привіт, кровотеча з ясен. Не дуже приємно, правда? Особливо якщо це сталося в обідню перерву на роботі або того гірше — в ресторані. Але це взагалі дрібниця порівняно з тим, що таким чином ти можеш нажити афтозний стоматит — вкрай неприємна і дуже болюча виразка на яснах. 

Прихована загроза: тріски дерева, уламки пластику

Зубочистки роблять з дерева або пластику, і, як ти розумієш, будь зубочистка може зламатися і залишити в твоєму пародонтальном кишені частинку себе. Представила наслідки? Причому пластик в цьому відношенні набагато небезпечніше! Справа в тому, що волокна дерев'яної зубочистки від слини і взагалі будь-якої рідини розбухають і розм'якшуються, тому вони можуть не занадто сильно пошкодити ясна і швидко вимитися під час полоскання. З пластиковими зубочистками цей номер не пройде — такий уламок сам по собі нікуди не вийде і залишиться в десні або під яснами до тих пір, поки його не витягне стоматолог. 

Як бути, якщо зубочистка неминуча?

Користуйся багаторазової зубочисткою з йорщиком на кінці з особливого прогумованого матеріалу. По-перше, вони дуже якісно видаляють залишки їжі з простору між зубами, по-друге, м'який йорщик не зашкодить десну, по-третє, такі зубочистки не ламаються і не сколюються, а по-четверте, йоржик ще й прибирає наліт з поверхні зубів. Ці зубочистки продаються в футлярі і легко очищаються при промиванні теплою водою. Ти зможеш вибрати з великої кількості різних діаметрів підходящий саме тобі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *