Старість чи хвороба Альцгеймера? 10 ранніх симптомів хвороби

Десять ранніх симптомів хвороби Альцгеймера.

За даними Асоціації Альцгеймера у кожного з 10 людей у віці 65 років і старше виявляють деменцію Альцгеймера. Це не така вже й погана новина, оскільки 90 відсотків цієї вікової групи уникнуть цієї хвороби. Однак, якщо ви потрапили в десятку, то діагноз страшний. Це шоста провідна причина смерті в Сполучених Штатах. Незважаючи на те, що в даний час немає ліків від хвороби Альцгеймера, рання діагностика може суттєво допомогти вчасно отримати медичну допомогу для лікування симптомів, а також можливість привести до ладу всі фінансові і юридичні справи, інформує Ukr.Media.

Труднощі ранньої діагностики полягають в тому, що 75% людей вважають втрату пам'яті нормальною та природною ознакою старіння. Але це так лише частково. Кожна з 10 ранніх ознак і симптомів хвороби Альцгеймера є одночасно і рисою, притаманною похилому віку. Ось декілька симптомів, які повинні вас насторожити. Дуже часто людина вперше помічає ці зміни не в себе, а в іншого члена сім'ї. І важливо не пропустити важку хворобу.

У вас виникають проблеми з використанням слів під час розмови чи написання

Приклад: ви не в змозі знайти правильне слово, називаючи звичні предмети неправильно, наприклад, "Де я поклав мої підошви?" (взуття), зупиняючись посередині розмови і не знаючи, як продовжити, або повторюючи ті самі слова по декілька разів в одній розмові.

Нормальне старіння означає, що іноді не вдається швидко підібрати правильне…, ухм,… слово.

Вам важко виконати рутинне завдання

Приклад: ви забули про те, як дістатися до продуктового магазину, де робили покупки впродовж багатьох років, або ніяк не можете згадати правила улюбленої гри.

Однакою звичайного старіння може бути труднощі з розумінням, як працює Face-Time у мобільному телефоні

Вам складно скласти план або працювати з цифрами

Приклад: проблеми згадати знайомий рецепта, повторювані помилки під час перевірки стану банківської картки або проблеми з контролем щомісячних рахунків. Ви не можете пригадати, які оплати зробили цього місяця.

Звичайне старіння передбачає випадкову помилку або відсутність платежу один раз.

Ви забуваєте деякі речі і це дуже заважає повсякденному життю

Приклад: забування нещодавно вивченої інформації, забування важливих дат чи подій, постійне забування зустрічей. Необхідність нагадування про ту чи іншу подію.

Людина похилого віку може забути якусь дату, однак часто згадує її пізніше.

Ви плутаєте, де ви знаходитесь, або в яку пору року відбувається подія, або втратити відлік часу

Приклад: "цікаво, де я? "Або" Як я опинився тут? "

Нормальне старіння може включати короткочасне забування того, який день тижня сьогодні, особливо в дуже напружений день. (Насправді, це сталося зі мною під час візиту до лікаря кілька днів тому чи було вчора?)

Ви відчуваєте зміни зору, не розумієте, що ви бачите, не можете точно оцінити відстань, колір, контраст

Приклад: ви не в змозі побачити сіру кішку на сірому килимку, не бачите об'єм сходинок, синя тарілка і скатертина здаються одним предметом.

У похилому віці погіршення зору часто відбувається внаслідок катаракти.

Ви часто кладете речі не на свої місця і не можете, як здається, відслідковувати свої дії, або часто знаходите речі в незвичних місцях

Приклад: залишаєте ключі в холодильнику.

Під час звичайного старіння ви можете забувати, де залишили певні речі, але згодом ви здатні відстежити свої кроки, щоб знайти їх.

Ви приймаєте неправильні рішення

Приклад: купуєте набагато більше продуктів, ніж ви можете спожити, або одягаєте теплу куртку у літній день.
Люди похилого віку теж можуть приймати хибні рішення, але вони будуть більш поміркованими.

Ви уникаєте хобі, соціальної роботи та іншої активності

Приклад: ви зумисно пропускаєте вечері з друзями, знаючи про свою забудькуватість або втрачаєте інтерес до вашого улюбленого спортсмена, тому що ви не можете стежити за його діяльністю.

Під час звичайного старіння вам просто деякі події можуть набриднути з віком, тому не дивно, що вам не хочеться відвідувати деякі заходи.

Ви помічаєте різкі і часті зміни настрою

Приклад: все частіше ви почуваєтесь пригніченими, вам страшно, все здається підозрілим і дратує.

Люди похилого віку стають дратівливими, бо помічають різні дрібні речі, котрі заважають рутинному життю. Але переважно є конкретні причини такої дратівливості.

Якщо ви помітили у себе або рідних вищенаведені сімптоми обов'язково зверніться до лікаря!

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *