Сміх продовжує життя

Позитивний вплив сміху на організм людини — це не вигадка, а науковий факт. З 70-х років минулого століття вчені серйозно займаються вивченням цього питання, сьогодні навіть існує така наука, як гелотологія: сміхотерапевтів готують по всьому світу.

Сьогодні існують десятки наукових теорій, пов'язаних зі сміхом. Всі вони говорять про те, що почуття гумору допомагає людям позбутися агресії, сприяє соціальній адаптації, позбавляє від стресів і в цілому продовжує життя! Як пояснюються ці твердження?

Насамперед при сміху тіло людини розслабляється. Тому п'ять хвилин реготу прирівнюють до 40 хвилин відпочинку. Крім того, сміх стимулює виділення ендорфіну — гормону радості (природний наркотик), який знижує або навіть пригнічує біль, а також контролює роботу ендокринної системи. Більш того, регіт зміцнює серце, бо здійснює на організм людини дію, подібну фізичним вправам на свіжому повітрі приводить у дію близько 80 м'язів, тренуючи при цьому прес, груди, плечі і діафрагму. При сміху йдуть головний біль і напруження, підвищується імунітет, поліпшується якість дихання і кровопостачання тканин і органів, а також знижується рівень холестерину.

Звідси і статистика: веселі люди на 40% менше хворіють серцево-судинними захворюваннями. Лікування сміхом використовується також при туберкульозі: при активному видиху легені очищаються. Цікаво, до речі, що під час сміху повітря з легенів виривається зі швидкість 100 кілометрів на годину! За допомогою сміху можна схуднути: 10-15 хвилин можуть спалити кількість калорій, еквівалентну плитці шоколаду. А ще експерименти підтвердили: сміх знижує тиск на 10-20 міліметрів ртутного стовпа всього за десять хвилин. Також регіт заряджає людину енергією і підвищує настрій.

Відома історія американського журналіста Нормана Казинса, хворого смертельною недугою — колагенозом (швидко розвивається ураження артерій, що супроводжується сильними болями). Лікарі відмовилися лікувати, і тоді журналіст вдався до самолікування і почав сміятися по п'ять-шість годин, переглядаючи добрі комедії. Через деякий час болі стали зменшуватися, потім припинилися, а вже через кілька місяців він зміг повернутися до роботи. Сенсація розлетілася в газетах під назвою "Людина, розсмішила смерть".

Дані про те, на скільки сміх продовжує життя, різняться. Одні стверджують, що в середньому хвилина сміху подовжує життя на п'ять хвилин, інші ж говорять про те, що всього 17 хвилин сміху — і ви будете жити на рік довше. А позитивний настрій знижує шанс появи у людини будь-яких хвороб на 50%. Але не думайте, що все так просто: максимальний час, який людина може сміятися — одна година. Зловживання загрожує: у 1782 році якась місіс Фітцджеральд померла від трьох діб безперервного сміху.

Існує і безліч інших досліджень на цю тему. Так, фахівці стверджують, що в шість років дитина сміється до 600 разів у день, у вісім-десять років — 150 разів, а доросла людина сміється в середньому всього шість разів на день. При цьому до тримісячного віку людина взагалі не вміє сміятися! Для посмішки задіюється 17 лицьових м'язів, а для похмурого виразу — 43. Тому якщо ви уникаєте сміху, боячись заробити зморшки, швидше міняйте тактику — розлад набагато швидше приведе вас на прийом до пластичного хірурга.

Цікаво також, що жінки сміються в два рази більше, ніж чоловіки. Крім того, регіт — це одна з відмінностей людини від інших тварин (деякі звірі можуть лише посміхатися). Сміх — ще і відмінний спосіб заробити: офіціанти, які постійно посміхаються клієнтам, які отримують в 1,5 рази більше чайових. Що ж стосується жителів різних країн, то самі усмішливі люди — бразильці та кубинці. Найпохмуріші — жителі Скандинавських країн.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *