Сучасні люди й так нерідко сплять менше необхідного, але справа стає ще гіршою, якщо вам доводиться час від часу вставати, щоб справити нужду, інформує Ukr.Media.
Але чи нормально здоровій людині ходити в туалет вночі? Лікарі впевнені: все залежить від того, скільки вам років і як часто сечовий міхур турбує вас під час сну.
Чому так відбувається
Деякі причини частих підйомів до туалету дуже просто усунути власними силами. Як зазначають медики, іноді достатньо скоротити споживання алкоголю та інших напоїв увечері та пити менше напоїв з кофеїном протягом дня, щоб вирішити проблему.
До речі, деякі продукти теж працюють як сечогінні — наприклад, журавлина, імбир, яблука, хурма, цитрусові, м'ята та ромашка.
Якщо вас турбують нічні походи до вбиральні, спробуйте випивати останню склянку води раніше звичного — наприклад, о 20.00, а не о 22.00.
Однак, якщо ви ходите в туалет надто часто, є ймовірність, що це прояв захворювання — від інфекції сечовивідних шляхів до діабету, гіпертонії, раку передміхурової залози або хвороб серця.
Літні люди ходять в туалет частіше
Як зазначають фахівці, якщо вам менш як 60 років, то для вас нормально ходити в туалет один раз за ніч.
А от для тих, кому вже виповнилося понад 70 років, цілком нормально ходити в туалет двічі. Коли вам виповниться 90, це число може збільшитися до чотирьох разів за ніч.
Чому з віком ми частіше справляємо нужду? Справа в тому, що організм виробляє менше антидіуретичного гормону, який регулює кількість утримуваної води та допомагає запобігти зневодненню.
Як правильно терпіти
Кожен з нас не раз стикався з делікатною проблемою: жахливо хочеться сходити в туалет, сечовий міхур переповнений, але вбиральні поблизу немає. Як допомогти собі дотерпіти?
Як зазначають урологи, важливо уникати трясіння і не смикатися. Активні рухи тіла тільки посилять ваш дискомфорт. Дівчатам, втім, можна схрестити ноги.
Спробуйте усунути будь-який тиск: розстебніть штани, послабте ремінь.
Сміятися з переповненим міхуром не варто, людина, що сміється, не може контролювати сечовипускання.
Якщо є можливість, постарайтеся зігрітися і тримати ноги в теплому і сухому місці, оскільки волога і холод тільки посилять позиви. А ще спробуйте уникати будь-яких думок про воду і водойми та перемикнути свою увагу на щось інше.
Джерело: ukr.media