Скільки чорного чаю можна пити на день: лікарі назвали безпечну норму

У питаннях із кавою вже давно відомі допустимі для організму дози. Але що стосується чаю, жодних норм споживання немає. Про безпечну норму цього напою розповіли лікарі-ендокринологи, інформує Ukr.Media.

Оптимальна і безпечна доза кофеїну на день — 400 міліграмів. Слід враховувати, що кофеїн міститься не тільки в каві або чаї, але також і в колах, енергетичних напоях, какао і шоколаді.

Для зручності підрахунку фахівці застосовують КО (кавові одиниці). 100 міліграмів кофеїну — одна КО. Таким чином, безпечна доза кавових одиниць на день дорівнює чотирьом.

До речі, в чайному листі міститься більше кофеїну, ніж у кавових зернах. Тоді чому кава чинить більше стимулюючої дії, якщо вищеназваного компонента в одній чашці цього напою більше? Відповідь: в однакових об'ємах двох напоїв кави використовується більше.

То яка доза чаю безпечна для нашого організму? Обсяг залежить від ступеня міцності напою.

Якщо брати слабозаварений чай, літр його містить одну КО. Тобто, за день можна випити чотири літри і не турбуватися про передозування кофеїну. Хоча мало, хто подужає такий обсяг рідини за день.

У випадку з чаєм середньої міцності, 540 мілілітрів містять одну КО. Отже, допустима норма середньої міцності — два літри.

Що стосується міцного чаю, допустимо випити 1,8 літрів — це максимум дев'ять кухлів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *