Тепер дівчата будуть перебувати у ванній кімнаті ще довше.
Регулярне купання у ванні знижує ризик смерті від серцевих захворювань та інсульту. Причому чим вища «доза», тим краще: щоденні водні процедури мають більший профілактичний ефект, ніж купання один-два рази в тиждень. Такі висновки японських вчених, інформує Ukr.Media.
Фахівці вивчили дані масштабного японського дослідження Cohort 1, в рамках якого понад 61 000 учасників середнього віку (від 45 до 59 років) протягом 19 років регулярно проходили обстеження організму і повідомляли про свої шкідливі звички, дієти, способи життя і звички купання. Від початку і до кінця цю багаторічну естафету пройшли 30 076 учасників.
За звітний період у людей, які взяли участь в досліджені, було діагностовано 1769 інсультів, 275 серцевих нападів та 53 випадки раптової серцевої смерті.
Проаналізувавши дані, вчені виявили, що щоденна гаряча ванна знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 28%, зокрема ризик інсульту — на 26% (в порівнянні з повною відсутністю купання у ванні і з її прийомом 1-2 рази в тиждень).
Більш того, якщо бажана учасниками вода була гарячою, а не теплою, ризик серцево-судинних захворювань знижувався ще більше — на 35%. Однак на ризик інсульту зміна температури ванни впливу не зробила.
Дослідники припускають, що виявлений позитивний ефект водних процедур пов'язаний з тим, що вплив тепла на організм подібний дії фізичних вправ. Таким чином, прийом ванни — альтернатива оздоровчій зарядці і кардіотренуванню для ледачих.
Джерело: ukr.media