Що таке вісцеральний жир і чому його важливо зменшити

Вісцеральні відкладення є важливими для організму, оскільки вони захищають внутрішні органи від впливу внутрішнього середовища.

Однак їх загальна маса не повинна перевищувати 10% -15% від загальної кількості всього жиру в організмі.

Вісцеральний жир – це накопичення жиру у нашому тілі, але він не накопичується в підшкірних шарах талії і стегнах, а також навколо органів черевної порожнини. Він більш небезпечний, ніж звичайний підшкірний жир, і боротьба з ним набагато складніша. Якщо підшкірне накопичення жиру може, в крайньому випадку, бути видалене хірургічним шляхом, лікарі ще не навчилися видаляти вісцеральний жир, інформує Ukr.Media.

Ми знайшли важливу інформацію про вісцеральний жир, щоб ви знали, як можна стати здоровішими.

Чому це так небезпечно?

Вісцеральні відкладення є важливими для організму, оскільки вони захищають внутрішні органи від впливу внутрішнього середовища. Однак їх загальна маса не повинна перевищувати 10% -15% від загальної кількості всього жиру в організмі.

Більший рівень вісцерального жиру є небезпечним для здоров'я. Надлишок вісцерального жиру може спровокувати такі захворювання, як:

  • варикозне розширення вен, оскільки створюється надмірний тиск на ноги;
  • інфаркт міокарда, оскільки, коли серце покривається жиром і починає виходити з ладу, це може призвести до катастрофічних наслідків;
  • хвороби онкологічного характеру;
  • гормональні порушення;
  • порушення обмінних процесів в організмі.

Чим він відрізняється від підшкірного жиру?

Наше тіло потребує підшкірного жиру. Поповнюючи запаси енергії тіла, воно дає нам життєздатність і нагріває нас, коли холодно. Як вам відомо, жир накопичується в нашому тілі шляхом споживання їжі. Але якщо ви їсте занадто багато або занадто часто, ваше тіло починає резервувати жир не в підшкірному шарі, а безпосередньо біля внутрішніх органів. Такий внутрішній жировий шар називається вісцеральним жиром.

Збільшується жир навколо шлунка, печінки, жовчного міхура, кишечника, нирок і статевих органів. Надлишок вісцерального жиру блокує приплив крові і лімфи до внутрішніх органів. Вентиляція легенів погіршується, і кисень в організмі стає незбалансованим, що призводить до утруднення дихання і сну.

Звідки береться вісцеральний жир?

Накопичення надлишку вісцерального жиру обумовлено генетичною схильністю. Але наш спосіб життя також відіграє важливу роль у цьому. Наприклад, багато хто знає, що чоловіки (навіть якщо вони худі) можуть отримати "пивний живіт", якщо вони споживають занадто багато пива. Пиво негативно впливає на тестостерон, чоловічий гормон, який протистоїть відкладенню надлишкового жиру.

Після менопаузи, незалежно від структури форми тіла і генетичної схильності, організм жінки різко знижує вироблення естрогенів, і ймовірність росту вісцеральної тканини значно зростає.

Таким чином, люди з гормональним дисбалансом, порушеннями обміну речовин і сидячим способом життя є в зоні найбільшого ризику.

Як виміряти вісцеральний жир?

Для визначення кількості небезпечного жиру, звичайно, краще йти в клініку і проходити медичне обстеження. Але не дуже багато людей є великими шанувальниками ідуть до лікаря.

По-перше, потрібно виміряти талію. Якщо розмір вашої талії в загальноприйнятих нормах, то вам не потрібно турбуватися про надлишок внутрішнього жиру. Норма для жінок до 85см, а для чоловіків – не більше 88см.

По-друге, розрахуйте коефіцієнт. Виміряйте стегна і талію і розділіть розмір талії на розмір стегон. Коефіцієнт, який ви отримаєте, буде свідчити про відхилення від норми. Для жінок це не більше 0,88, а для чоловіків – не більше 0,95.

Найголовніше – як позбутися надлишку вісцерального жиру?

Перш за все, потрібно перейти на здорову дієту. Збільшіть споживання рослинної їжі, тобто ваш щоденний раціон повинен складатися на 70% з фруктів і овочів. Зменшення споживання тваринних жирів (масло, жирна яловичина або свинина) і аналогічних рослинних жирів (пальмова і кокосова олія).

Необхідно також відмовитися від транс-жирів, які використовуються при створенні різних замінників натуральних масел (так званий спред, дешева імітація масла). Також ці штучні масла часто використовуються при приготуванні різних кексів, тортів, печива тощо.

Перегляньте свій раціон і відмовтеся від продуктів з високим глікемічним індексом. Такі продукти різко збільшують вміст цукру в крові, що підвищує синтез інсуліну. І це прямий шлях до утворення надлишкового жиру на талії.

Намагайтеся мінімізувати споживання алкогольних напоїв. Мова навіть не про алкоголь – а більше про закуски, які ми споживаємо. Замініть звичайний білий хліб на хлібні вироби з борошна грубого помолу. Їжте продукти з високим вмістом клітковини, щоб очистити кишечник. Забудьте про шкідливі перекуси. Горіхи, сухофрукти, цитрусові фрукти, сирі овочі та фрукти є незамінною альтернативою шкідливим бутербродам.

І, найголовніше, спробуйте знайти час для регулярного тренування. Спалюйте вісцеральний жир інтенсивними фізичними навантаженнями – а саме, біг, плавання, їзда на велосипеді, гра у футбол або теніс. Головним ворогом внутрішнього жиру є активність. Рухайтеся більше і дотримуйтесь правил здорового харчування, і жир буде танути день за днем, як морозиво у літній день.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *