Що станеться з організмом, якщо ви з’їсте надто багато білка перед сном

Білок — це справді будівельний матеріал вашого тіла. Він необхідний для нормальної роботи органів, відновлення м'язів, підтримки імунітету, здоров'я нігтів, волосся та шкіри. Не дивно, що його зазвичай рекомендують свідомо додавати до раціону, якщо ви дотримуєтеся плану повноцінного харчування, і споживати у великих кількостях, якщо ви ведете активний спосіб життя або займаєтеся силовими тренуваннями, інформує Ukr.Media.

Однак існує таке поняття, як надлишок білка, особливо якщо це відбувається безпосередньо перед сном. Насправді вживання важкої їжі з високим вмістом жирів та білків за годину до відходу до сну — це не найкраща ідея, якщо ваша мета — якісний сон. Ми розповімо, до яких наслідків це призведе.

Ви можете почуватися некомфортно ситим

Ваш організм не призначений для травлення їжі під час сну. Білок особливо шкідливий, якщо його вживати занадто близько до сну з тієї ж причини, через яку за обіднім столом вас просять вибирати білок, а не вуглеводи, що швидко засвоюються: він вимагає тривалого часу для перетравлення.

Ваш організм влаштований таким чином, що коли він готується до відпочинку, такі процеси, як травлення і чутливість до інсуліну, змінюються.

Коли їсте пізно ввечері, ви порушуєте циркадний ритм свого організму. Якщо вдень чутливість до інсуліну перебуває у стані готовності, щоб допомогти організму впоратися з різними запланованими справами, то вночі інсулінорезистентність зростає. Забагато білка перед сном може призвести до того, що все зайве відкладеться у вигляді жиру в організмі.

Можливо також, що під час сну ви почуватиметеся некомфортно ситим, зазначає Національний фонд сну. Все, починаючи від ваги і закінчуючи рівнем активності, визначає, скільки білка необхідно споживати на день. А дієтологи взагалі рекомендують приймати останню їжу за три і більше годин до сну.

Тим не менш, існує низка досліджень, що підтверджують користь вживання протеїнових коктейлів, що повільно засвоюються, таких як казеїн, особливо для тих, хто тренується або веде активний спосіб життя. Таким чином, можливо, виникає питання, який тип білка можна вживати перед сном і який рівень вашої активності.

Все це не скасовує того факту, що занадто велика кількість білка може стати проблемою для організму, незалежно від того, чи він споживається протягом дня або безпосередньо перед сном. Звідси випливає: необхідно враховувати рівень своєї активності, вагу, вік і вид споживаного білка, особливо якщо ви думаєте про те, щоб випити протеїновий коктейль перед сном для відновлення м'язів. У разі сумнівів зверніться за порадою до фахівця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *