Схильність до яких хвороб визначається за групою крові

Деякі хвороби частіше розвиваються у людей з певною групою крові.

Чи правда, що можна визначити захворювання за групою крові? Залежно від особливостей складу у системі АВ0 розрізняють 4 групи крові. І вже давно вдалося з'ясувати, що саме ці відмінності можуть впливати на схильність до тих чи інших хвороб, інформує Ukr.Media.

Тромби

Дослідники з Данії вивчали, як група крові взаємодіє з генетичною схильністю до тромбозу глибоких вен (ТГВ) або появою тромбів у нижніх кінцівках. У рамках дослідження були проаналізовані результати більш ніж 30-річного спостереження за станом здоров'я 66 тисяч осіб. У результаті було виявлено, що люди з II, III і IV групами крові мають на 40 % вищий ризик розвитку ТГВ, ніж з найбільш поширеною I. Більше того, додаткове дослідження, під час якого вивчався вплив різних факторів на ризик розвитку захворювання, продемонструвало: IV група крові підвищує ризик на 20 %, а надмірна вага і паління — на 16 % і 6 % відповідно.

Хвороби серця

Вплив групи крові на ризик розвитку захворювань серця вивчали вчені з Гарварду. У рамках дослідження вони проаналізували дані про здоров'я 77 тисяч пацієнтів і з'ясували, що найбільший ризик розвитку хвороб серця мають ті, у кого IV група крові — 23 %. Втім, дослідники нагадують, що найбільший вплив роблять такі фактори, як вага, паління і тип раціону.

Рак шлунку

Дослідники з Каролінського інституту (Швеція) встановили, що II група крові підвищує ризик розвитку раку шлунку на 20 %. Водночас пацієнти з I групою крові продемонстрували більш низьку стійкість до бактерій Helicobacter pylori, які викликають гастрит і виразку шлунку.

Деменція і втрата пам'яті

Найвищий ризик розвитку вікових когнітивних порушень мають люди з IV групою крові: як показали результати одного з досліджень, наявність крові цієї групи підвищує ризик на 82 %. Вчені пов'язують це з тим, що у людей з четвертою групою крові, зазвичай, вищий вміст особливого типу білка, який впливає на згортання — і відіграє важливу роль у розвитку вікової деменції. Але важливо пам'ятати, що набагато сильніше на ризик розвитку захворювання впливають такі фактори, як високий кров'яний тиск, діабет, а також паління.

Інсульт

Найбільш захищеними від розвитку інсульту дослідники називають володарів I групи крові: їх ризик становить лише 9 %. Фахівці поки не готові відповісти, що саме відповідає за цю закономірність, але нагадують, що після 40 років важливо контролювати свій кров'яний тиск і за можливості відмовитися від паління та надмірного вживання алкоголю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *