Сезонна алергія: поради, які допоможуть легше пережити поліноз

Де знайти порятунок і як найлегше можна пережити небезпечний період?

Навесні у багатьох з'являється нежить, дере в горлі, очі червоніють і сльозяться… І пов'язано це не з застудою, а з полінозом – сезонною алергією на цвітіння дерев і трав. Разом з теплим весняним сонечком для багатьох настає складна пора. Як легше алергікам пережити цей період?

Симптоми алергії на цвітіння та звичайної застуди схожі: з'являється нежить, свербить у носі – людина то і справа чхає, в горлі дере – хочеться кашляти, очі «течуть» – з'являється сльозотеча, повіки червоніють і сверблять… От тільки, на відміну від застуди, від якої через кілька днів і сліду не залишиться, поліноз більш підступний, алергічні реакції можуть тривати тижнями, місяцями, а також призвести до ускладнень зі здоров'ям, інформує Ukr.Media.

Як тільки ви запідозрили у себе або дитини сезонну алергію на цвітіння рослин, потрібно звернутися за консультацією до фахівця-алерголога, який підкаже, якого лікування слід дотримуватися і як не допустити ускладнень полінозу та розвитку хронічних захворювань, особливо у дітей.

Три піки сезонної алергії

Перший, найактивніший період цвітіння рослин припадає на середину і кінець весни – з'являються первоцвіти, зацвітають дерева і чагарники. У квітні і травні викид пилку найбільш масовий, але він залишається витати в повітрі аж до середини літа.

Другий етап полінозу припадає на початок літа, коли зацвітають лугові й польові рослини, злаки, трави, а також червень – час тополиного пуху.

Третій період полінозу – кінець літа, час цвітіння складноцвітих трав, насамперед – амброзії.

Що допоможе легше пережити період цвітіння рослин

Вологі марлеві сітки на вікнах, вологе прибирання в кімнатах вранці і ввечері.

Якщо дитині важко дихати під час прогулянок, намагайтеся виходити на свіже повітря з нею після дощу. Після прогулянок весь одяг знімайте і періть, щоб видалити пилок.

Продумайте щадний раціон харчування, не включайте в меню продукти, які можуть викликати алергію: морепродукти, екзотичні фрукти, полуницю, соки тощо.

Точковий масаж допоможе легше дихати, виконуйте його кілька разів на день: подушечки середніх пальців покладіть на крила носа і робіть кругові обертальні рухи в одну, потім в іншу сторону.

Якщо є можливість, на період цвітіння відвезіть малюка в іншу місцевість – до бабусі з дідусем, в санаторій ближче до моря або в гори.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *