Серцева ягода. У чому користь глоду і в чому шкода

Глід особливо показаний людям похилого віку, які страждають на стенокардію, атеросклероз і гіпертонію.

Глід — ягода забута, а шкода. Протягом останніх десятиліть стало заведено вживати її тільки у вигляді настоянки. А краще їсти саме в живому вигляді. Ягоди володіють полівітамінною дією: в них маса вітамінів і мікроелементів, інформує Ukr.Media.

У традиційній медицині плоди глоду застосовувалися при серцебитті, безсонні як у вигляді препаратів, так і у свіжому вигляді, а також у вигляді борошна, приготовленого з висушених і розмелених плодів. Крім того, глід має протисклеротичні властивості, показаний людям з аритмією — він відновлює нормальний серцевий ритм. У Європі XIX століття ці плоди вважалися незамінним засобом для сердечників і призначалися в випадках, коли інші ліки не допомагали. Ще одна важлива властивість ягід глоду: він здатний знижувати тиск. Всі ці якості показані людям похилого віку. Нарешті, глід має спазмолітичні властивості, вибірково розширюючи коронарні судини й судини головного мозку. Це дозволяє направлено використовувати рослину для поліпшення постачання киснем міокарда і нейронів головного мозку. Однак при вживанні все ж слід дотримуватися обережності й міри. У день максимальна доза свіжих ягід повинна складати не більше однієї склянки. При цьому потрібно враховувати, що ягоди бувають різні: великі, дрібні. Якщо великі, їх слід з'їдати менше. Ще треба мати на увазі, що ця ягода має послаблюючу дію через вміст пектинів.

Передозування може загрожувати сильним зниженням тиску. Особливо це важливо знати людям зі зниженим артеріальним тиском.

Крім свіжих ягід глід можна вживати у вигляді киселю, компоту. Дозування те ж — стакан, максимум півтора в день. Також добре з глоду робити варення. Але, щоб цілющі властивості збереглися, слід його не переварювати. А для кращого збереження додавати лимонну кислоту і тримати готовий продукт в холодильнику.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *