Сало їсти чи не їсти — ось в чому питання!

Або чому не варто відмовлятися від улюбленого натур продукта.

Багато любителів сала відмовляються від цього продукту на користь здорового харчування. Але чи виправдані такі жертви? І обов'язково говорити салу однозначне «ні»? Давайте розберемося, інформує Ukr.Media.

Звідки походить сало.

Дослідники вважають, що батьківщиною сала треба вважати… Італію. Цим недорогим (на той момент), але калорійним і поживним продуктом годували рабів.

Зараз же сало вживає вся Європа, і лідери (ви не повірите) — Франція, Німеччина, Данія. Нам їх не наздогнати, але в нас теж знайдеться чимало любителів сала.

І у нас для них хороші новини: від нього зовсім не потрібно відмовлятися, адже це корисний і поживний продукт. Який може використовуватися як у повсякденних, так і святкових стравах.

У чому користь сала?

До складу сала входить арахідонова кислота, яка бере участь в активізації імунітету, якщо організм атакують віруси або бактерії. Також вона незамінна для здорового холестеринового обміну. Причому, сало є дуже цінним джерелом цієї кислоти, містить набагато більше, ніж інші продукти (наприклад, парне молоко).

До речі, про холестерин. Багато не їдять сало саме з-за нього. І зовсім дарма!

По-перше, холестерин не буває «поганим» або «хорошим», що б не казали деякі популяризатори здорового харчування.

По-друге, в салі холестерину порівняно не багато — всього 85-90 мг на 100 г (для порівняння — в яйцях — 373 мг на 100 г!). А якщо ви будете їсти сало вприкуску з овочами, заправленими лимонним соком або оцтом, то дію холестерину взагалі буде нейтралізовано.

Сало містить вітаміни — A, D, E. Звичайно, воно не може стати значущим їх джерелом (для цього доведеться з'їсти забагато, а надмірність шкідлива навіть з самими нейтральними продуктами), але загальний внесок в раціон сало вносить.

Нарешті, на салі дуже корисно смажити. У нього висока «точка диму» — 195- 3, а це більше, ніж у більшості рослинних олій.

Ранок вечора мудріший

Деякі фахівці рекомендують їсти сало вранці. Пояснюють це так: печінка працює всю ніч, очищає кров від токсинів, переганяє їх в жовч. А сало сприяє тому, щоб ця жовч швидше потрапляла в кишечник, де вона в свою чергу сприяє травленню. До того ж, висока калорійність сала забезпечує приплив сил і енергії.

Але, звичайно, якщо ви вирішите скористатися порадою їсти сало вранці, від часнику краще утриматися. А ось в будь який інший час краще вживати ці продукти разом. Справа в тому, що і часник і сало є джерелами селену — мікроелемента, який ще називають «мінералом довголіття».

Іноді потрібно проявляти обережність

Сало, як і будь-який продукт, показано далеко не всім. Їм не рекомендується захоплюватися при цілому ряді захворювань — холициститі, гострому ентерколіті, жовчнокам'яній хворобі та інших. Якщо у вас загострення, відмовтеся від сала взагалі, в інші періоди суворо обмежте вживання — не більше 30 г за раз, і не кожен день. Максимум — двічі в тиждень (і то, після того, як це дозволить лікар).

І, звичайно, не будемо забувати про калорійність сала (приблизно 770 ккал на 100 г). Якщо їсти його у великих кількостях, на фігурі це обов'язково позначиться.

Підводячи підсумок, скажімо, що сало — справді корисний продукт, але пам'ятаєте вислів древніх лікарів: «у краплі ліки, в ложці — отрута». Тобто, помірність у всьому — ось запорука по-справжнього здорового харчування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *