Роздільне харчування: користь чи шкода

В один прийом поєднувати тільки певні продукти — головний постулат роздільного харчування.

З давніх часів людство прагнуло поліпшити якість і тривалість життя. І один з найбільш значущих факторів харчування. На цю обставину звертали увагу стародавні філософи і медики, закликаючи переважно представників аристократії до помірності в їжі і вживанні вина. Можна сказати, вже тоді почало зароджуватися примітивне роздільне харчування, інформує Ukr.Media.

З того часу минули століття, а людина все не залишає спроб винайти універсально правильну систему харчування, яка дозволила б підтримувати в тонусі роботу травної системи і стабільні показники ваги. Питання зайвої ваги стало особливо актуальним за останнє століття, коли цивілізоване людство отримало майже необмежений доступ до харчових ресурсів різної якості.

Принципи роздільного харчування були позначені двома фахівцями із США, Гербертом Шелтоном і Вільямом Говардом Хем. Вони створювали їх з прицілом на раціон людей, охочих порівняно швидко і без шкоди для здоров'я скинути зайві кілограми, не виснажуючи себе незвичними обмеженнями.

Основні принципи теорії Шелтона:

  • Їсти потрібно тільки при відчутті голоду.
  • Ніколи не їсти при болях, розумовому і фізичному напруженні.
  • Ніколи не їсти під час, перед, або після напруженої роботи.
  • Не пити під час їжі.
  • Ретельно пережовувати їжу.

В один прийом поєднувати тільки певні продукти — це і є головний постулат роздільного харчування.

В основу своєї теорії Шелтон поклав дослідження в галузі травлення. Відомо, що для перетравлення різних компонентів їжі (білків, жирів, вуглеводів) потрібні різні, суворо специфічні ферменти. На думку Шелтона, при надходженні їжі одного виду, ферменти, що розщеплюють її, працюють найбільш ефективно, що полегшує процес травлення і подальшого метаболізму поживних речовин.

Роздільне харчування: в чому суть

Ідея полягала в тому, що для продуктів, що містять різні макронутрієнти, необхідне певне середовище, щоб вони перетравлювалися максимально легко і ефективно. Так, їжа, яка містить переважно вуглеводи, вимагає лужного середовища, білкова — кислого, а жирна — жовчних кислот. У разі змішування їжі у шлунку виникають небажані гнильні процеси з отруйними продуктами розпаду.

Якщо ж говорити про офіційну медицину, то ця теорія не отримала ні однозначного схвалення, ні критики. Хоча багато фахівців відзначають, що людський ШКТ розрахований на споживання саме комплексної їжі та необхідних ферментів у здоровому організмі достатньо для її перетравлення.

Чи варто пробувати харчуватися роздільно

Відповідь на це питання краще за все вам дасть консультація з професійним дієтологом. Він підійде до ситуації індивідуально і винесе вердикт, чи підходить вам роздільне харчування чи ні. Ми познайомимо вас з декількома постулатами. Отже, вам потрібно:

  • Вживати білкову їжу окремо від вуглеводної, особливо що містить прості вуглеводи. Адже подібне поєднання може викликати інтенсивне бродіння, провокує метеоризм та інші неприємні симптоми.
  • Молоко вживати тільки в чистому вигляді і окремо від іншої їжі.
  • Фрукти (особливо кислі) з випічкою або іншою їжею, що містить борошно, вживати забороняється.
  • В рамках перекусу, якщо ви робите вибір на користь випічки, віддати перевагу лише одному її різновиду.
  • Напої, незалежно від того, що в них міститься, слід пити до їжі або не раніше ніж через дві години після повноцінного прийому їжі.
  • Солодкі фрукти слід їсти в якості перекусу (окремого прийому їжі), але не як десерт. Єдиний допустимий виняток — це їх поєднання з насиченими крохмалем овочами (наприклад, картопля).
  • Ідеальний час перетравлення — від 2 до 3 годин.
  • Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *